Як не переїсти на пікніку: 13 порад від дієтологів

26 квітня 2018

Аматорам шашликів на свіжому повітрі складно тримати себе в руках, особливо після довгої зимової перерви. Відпочивайте з розумом і тоді вихідні пройдуть легко й радісно!

Дієтологи рекомендують із м'ясом їсти багато зелені, особливо петрушки.
Дієтологи рекомендують із м'ясом їсти багато зелені, особливо петрушки.

Багато хто буквально накидається на їжу, а потім мучається шлунком. Щоб від пікніка залишилися тільки приємні враження, є смисл прислухатися до фахівців-дієтологів, нижче приводимо їх рекомендації.

1. Перед пікніком обов'язково перекусіть. Салат, легкий сирок із зеленню, бутерброд з рибою – усе, що завгодно, тільки не порожній шлунок.

2. Вибирайте нежирні шматки баранини або свинини. Якщо ж для вас важливий просто ритуал - посмажити і з'їсти шашлик, то віддайте перевагу курці, індичці, рибі, овочам.

3. Шашлики - їжа, звичайно, смачна, але, на жаль, важка. Постарайтеся обмежитися одним шампуром - це приблизно триста грамів м'яса. З'ївши більше, завдасте удару насамперед по підшлунковій залозі.

4. Відмовтеся від комбінації м'яса, особливо жирного, з картоплею.

5. Ідеальний гарнір до шашлику - свіжі овочі. Особливо налягайте на болгарські перці й помідори. У них багато клітковини, яка допомагає роботі кишечнику та шлунка.

6. Ще один варіант корисного і смачного гарніру – запечені на вугіллях овочі. Можна їсти хоч цілими, хоч у вигляді ікри. Готується вона так. Перець, помідори, баклажани й цибулю гарячими очищаємо від шкірки, ріжемо кубиками, все перемішуємо в мисці з великою кількістю зелені, злегка солимо, перчимо, додаємо трохи часнику та рослинної олії.

7. Увага, петрушка! Найкорисніша травичка - має жовчогінний ефект, прискорює обмін речовин. Можна їсти її як вприкуску, так і в салаті або соусі. Ось простий рецепт. Подрібніть у блендері пучок петрушки й пару зубків часнику, додайте дві ложки маслинової олії, сік половинки лимона й сіль за смаком. Виходить дуже пікантний кислуватий соус, який допоможе добре засвоїтися м'ясу. А взагалі будь-якої зелені на пікніку багато не буває.

8. Соуси до шашлику – класика. У магазинному кетчупі багато крохмалю, який зовсім не вживається з м'ясом і боляче вдаряє по підшлунковій. Куди корисніше приготувати домашній томатний соус. Наприклад, за таким рецептом. 100 г томатної пасти розведіть з 50 мл води й доведіть до кипіння. Додайте дрібно порубану цибулю (маленьку цибулину), сіль, перець, хмелі-сунелі, роздавлений часник і здрібнений базилік (20 г). Прокип'ятіть масу пару хвилин. Дайте охолонути перед подачею.

9. Ще одна корисна альтернатива кетчупу - гранатовий соус наршараб або ткемалі, який роблять з особливих сортів слив. У них є корисні кислоти, які допомагають переварюванню м'яса.

10. Пийте більше води в день пікніка. Уникайте солодких газованих напоїв і фруктових соків. А от овочеві дуже навіть вітаються.

11. Кращий «акомпанемент» до м'яса та риби - келих-інший сухого вина. Обійдіться без солодкого вина й пива, а також без «лонгерів».

12. Існує думка, що найкраще запивати шашлик горілкою. Мовляв, спирт відмінно розщеплює жири. Це так, але за умови, що горілки буде 50-100 грамів, не більше, інакше «біленька» стане серйозним випробуванням для печінки, яка й так шашлик не поважає.

13. А на десерт – фрукти. Дуже добре допомагають переварюванню жирних продуктів ківі, грейпфрути або сік з них, а також ананаси (неважливо - консервовані або свіжі). Але є один важливий момент - якщо ви будете їсти їх упереміж з м'ясом, то фрукти можуть спровокувати неприємне бурління і горезвісне здуття живота. Тому їх краще з'їдати вже після пікніка, через годину-півтори після останнього шматка м'яса. Тоді й переварювання прискорите, і неприємних симптомів не зазнаєте.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3617 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс