Як правильно вийти з посту
Великий піст - велике випробування для організму в духовному й фізичному смислах. Тих, хто його майже пройшов, попереду очікує ще одне - вихід з посту.
Щороку Великдень для чергових лікарів хірургічних стаціонарів знаменується різким збільшенням людей, що надходять із симптомами гострого холециститу (запалення жовчного міхура), гострого панкреатиту (запалення підшлункової залози).
«Не нудьгують» у післясвяткові дні терапевти й гастроентерологи. Із закінченням Посту багато парафіян забувають про те, що чим довше триває утримання від їжі тваринного походження, тим більш тривалим має бути період повернення до звичного для нас режиму харчування. Організму необхідний час на відновлення секреції достатньої кількості ферментів, що беруть участь у переварюванні їжі. Важливість поступового збільшення кількості їжі обумовлена необхідністю перебудови травної системи, тому що під час дотримання посту рівень вироблення ферментів був фізіологічно знижений через обмеження кількості їжі й виключення продуктів тваринного походження.
Лікарі нагадують про особливості правильного виходу з посту з метою профілактики захворювань і ускладнень, які можуть виникнути при різкій зміні харчового раціону. Особливо це стосується людей з хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної, травної, ендокринної систем. Для попередження подібних несприятливих ситуацій необхідно дотримувати наступних рекомендацій:
- Кількість і якість їжі, споживаної за святковим столом, має бути помірною. Перед прийомом їжі відразу покладіть собі в тарілку те, що Вам хочеться з'їсти, а потім залишіть половину від цього обсягу.
- Припинити прийом їжі, коли зберігається почуття неповного насичення. Не слід намагатися з'їсти більше за допомогою всім добре відомих ферментних препаратів. Вони здатні лише частково поліпшити переварювання їжі і не можуть запобігти наслідки переїдання.
- Важливість поступового збільшення кількості їжі обумовлена необхідністю перебудови травної системи, тому що під час дотримання посту рівень вироблення ферментів був фізіологічно знижений через обмеження кількості їжі й виключення продуктів тваринного походження. Починати краще з риби, молочних продуктів, нежирних сортів м'яса.
- У раціоні має бути достатня кількість овочів і фруктів. У перші дні рекомендується втриматися від прийому різних соусів (особливо майонезу), жирного м'яса, алкоголю, гострої та жирної їжі. Так само не варто забувати і про обмежений прийом борошняних виробів.
- Для людей, які строго дотримували піст і мають хронічні захворювання, рекомендується ще більш повільне розширення дієти. Протягом першого тижня потрібно поступово ввести молочні продукти, рибу, яйця й лише на другому тижні - м'ясо й вироби з нього.
- Дуже важливо дотримувати кратності харчування. Прийом їжі має бути 5-разовим з рівними проміжками часу, невеликими порціями.
- Необхідно дотримувати питного режиму. Не рекомендуються солодкі газовані напої, енерготоніки. Краще пити узвар, свіжовижаті овочеві та фруктові соки.
- При виникненні таких симптомів, як різкий біль у животі, нудота, блювота слід звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.
Організм людини має необмежені можливості і пристосовується до будь-яких змін, але все потрібно робити розумно.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2525 |
|
© Газета Домовик 2012-2023