Як рятуватися, коли всі навколо хворіють

15 лютого 2018

З осені починається сезон застуд, трохи пізніше до нас приходить епідемія грипу. І так триває всю зиму: громадяни, що кашляють, чхають, сякаються, оточують нас на вулиці, у транспорті, в офісі. Ну а якщо занедужав хтось із домашніх, то вберегтися взагалі дуже важко.

Що робити, щоб хоча б зменшити ймовірність зараження? Для початку треба пригадати...

ЯКИМ ЧИНОМ ПЕРЕНОСИТЬСЯ ІНФЕКЦІЯ

Застуда, а вірніше ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція, грип викликаються вірусами.

Відомо, що шлях поширення вірусів - повітряно-краплинний. Хворий пчихнув або закашлявся, і віруси, що містяться у виділеннях з носа й крапельках слини, потрапляють у повітря. Тим часом у повітрі закритого приміщення віруси живуть кілька годин. 

Здорова людина, вдихаючи це повітря, одержує з ним і порцію вірусів. Якщо імунітет міцний, то організм може впоратися з ними, але коли він ослаблений або концентрація хвороботворних мікроорганізмів велика, то зараження є неминучим. До речі, імунітет слабкіший у дітей і людей похилого віку, і саме вони мають більше шансів заразитися грипом і застудою.

Менш відомо, що віруси передаються побутовим шляхом - через предмети, на які вони потрапили при тому ж кашлі або чиханні. Це можуть бути дверні ручки, поручні в транспорті, рушники, посуд, гроші. А жити на них вони можуть набагато довше, чим у повітрі: на пластмасових і металевих предметах - 1-2 дні, на склі - 10 днів. Доторкаючись до цих предметів, ми потім беремося за обличчя, тремо очі чи ніс або сідаємо їсти, не вимивши руки, - і підхоплюємо застуду або грип.

ЯК НЕ ЗАРАЗИТИСЯ НА ВУЛИЦІ

Під час сезонних епідемій намагайтеся уникати масових заходів. Відкладіть похід у кіно, театр, на концерт, а також шопінг на більш сприятливий період.

Якщо є можливість, не користуйтеся громадським транспортом, особливо в години пік. Краще вийти з будинку на півгодини раніше і пройтися до роботи пішки, чим штурхатися в переповненому громадському транспорті. А виходячи з будинку, намажте слизову носа оксоліновою маззю.

Прийшовши додому або на роботу з вулиці, обов'язково вимийте руки з милом. Мити руки треба дуже ретельно, не забувайте прибрати бруд з-під нігтів. Якщо вимити руки ніде, протріть їх дезінфікуючими серветками. Їх під час епідемій бажано носити із собою.

Не чіпайте руками обличчя, особливо рот, ніс і очі.

Якщо ви погано себе почуваєте, у вас починається нежить, дряпає в горлі або піднялася температура й ломить тіло, не виходьте на вулицю. Ви можете заразити оточуючих, а також підчепити ще й інший вірус, який з легкістю поселиться у вашому вже ослабленому організмі.

Щоб прибрати віруси, на ніч прополощіть рот водою із сіллю, содою і йодом (на склянку води по половині чайної ложки солі й соди та 2-3 краплі йоду). Цим же засобом промийте ніс. Для полоскання рота можна використовувати водну настоянку календули.

ЯК НЕ ЗАРАЗИТИСЯ, ЯКЩО ВДОМА Є ХВОРИЙ

У першу чергу потрібно звести до мінімуму контакти хворого з іншими членами родини, особливо з дітьми. В ідеалі його потрібно помістити в окремій кімнаті, але таке доступно не всім. Але хоча б окреме спальне місце йому треба забезпечити.

Пам'ятайте: хворий небезпечний перші три-чотири дні.

Виділіть для інфікованого свій посуд і стежте, щоб ним ніхто більше не користувався.

У грипуючого або застудженого має бути свій рушник для рук.

Три-чотири рази на день провітрюйте кімнати, причому всі, а не тільки ту, де лежить захворілий.

Щодня робіть вологе прибирання всієї квартири. Не забувайте про раковину й унітаз.

Вимикачі, дверні ручки, крани - все, чого торкається хворий, треба обробляти дезінфікуючими засобами.

Доглядаючи за хворим, надягайте маску, пам'ятайте, що міняти її треба кожні 2 години.

Промивайте собі ніс водою із сіллю, содою і йодом кілька разів протягом дня.

Усі ці заходи необхідні під час епідемій. Але до сезону застуди й епідемії грипу потрібно готуватися завчасно. Щоб ризик занедужати був мінімальним, слід зміцнювати імунітет всіма можливими способами.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3867 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс