Щоб волосся було здоровим
Улітку більшість із нас ходить без головних уборів. А тому наше волосся першим приймає на себе сонячні промені, пил, дощ і взагалі все, що виникає в навколишньому середовищі. Щоб не довести волосся “ до ручки”, скористайтеся хоча б найпростішими порадами.
Здоров'я волосся стоїть на трьох «китах» - здоровому харчуванні, грамотному догляді й розумних косметичних процедурах. Будівельним матеріалом для нашої шевелюри служить білкова їжа, а силу й блиск волоссю надають протеїн і вітаміни В і С. Найбільше корисних для волосся речовин міститься в м'ясі та печінці. Але якщо така їжа не підходить, необхідні елементи можна знайти в крупах, бобових, цитрусових, а також у горіхах і жирній рибі. Правда, для того, щоб відновити волосся «зсередини», буде потрібен час. Перші видимі результати з'являться місяця через три після нормалізації дієти.
Найбільша помилка, яку ми робимо, це вибір шампуню за типом волосся. Насправді ж підбирати його потрібно за типом шкіри голови (жирна, проблемна, нормальна, суха). Якщо волоссю доводиться нелегко через погодні або робочі умови, підберіть для нього шампунь - «енергетичний коктейль». До його складу мають входити пантенол, ретинол, вітаміни В, С і Е.
Волосся не любить «бабусиних рецептів». Не тому, що вони неправильні (багато з них дуже добре допомагають і заощаджують гроші), але дослідження показали, що більшість із них розраховані на усереднене волосся і не враховують інших специфік. Наприклад, найбільш популярний рецепт - 100 розчісувань перед сном - підходить лише для сухого і нормального волосся, оскільки розподіляє шкірний секрет по всій довжині волосся, що надає зачісці привабливий вигляд. А от жирне волосся такий масаж зробить ще більш сальним, зібравши в неестетичні товсті валики. З іншого боку, ополіскування яблучним оцтом підсушує, що зовсім не годиться для сухого волосся.
Фахівці рекомендують мити голову раз на три-чотири дні. Волосся швидко звикає до заданого ритму. Але мити потрібно «за правилами». По-перше, мити голову потрібно теплою, а в жодному разі не гарячою водою, яка зайво стимулює роботу сальних залоз. По-друге, якщо є можливість - не мийте волосся водою з-під крана. Вона занадто жорстка. Для миття голови краще використовувати кип'ячену або фільтровану воду.
І нарешті, ніколи не розчісуйте мокре волосся, оскільки воно легко травмується.
Маски для волосся
• Ефективно воложить і зміцнює волосся маска до складу якої входять: 2 яєчних жовтка, вичавлений з половинки лимона сік, 6-9 крапель олії. Нанести на волосся, через півгодини промити волосся водою. У якості олії для маски можна використовувати: маслинову, реп'яхову, мигдальну, касторову, чайного дерева і т.д.
• Відновити кінчики волосся, що січуться, допоможе маска, яка складається з наступних інгредієнтів: 200 г рослинної олії і 75 г лопуха. Свіже здрібнене коріння лопуха заливають олією, настоюють протягом доби, бажано в теплому місці, потім потрібно проварити суміш на слабкому вогні близько 15 хвилин, остудити, процідити. Використовувати маску необхідно за 1-2 години до миття волосся.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3396 |
|
© Газета Домовик 2012-2023