Міфи про молоко та кисломолочні продукти: як їх правильно вживати

7 червня 2017

Думка про те, що молоко не слід вживати дорослим – омана. Насправді молоко корисне й дорослим, і дітям, потрібно тільки знати, як його пити з максимальною користю для здоров'я. Наслухавшись різних міфів, крім молока ми часто відмовляємося від інших корисних кисломолочних продуктів. Тому варто прислухатися до порад дієтологів: адже молоко й молочні продукти - відмінний і не дорогий спосіб зміцнити своє здоров'я.

Отже, головна претензія до молока в тому, що воно нібито погано переварюється організмом і порушує роботу органів травлення. Але те, як організм справляється із засвоюванням молока, залежить від ферменту лактази. 

Складніше переварювати молоко людям старшого літнього віку (від 65 і старше), оскільки з віком вироблення ферментів і шлункового соку вповільнюється. А також людям зі зниженою кислотністю шлунка і з дефіцитом лактази. Але українців з дефіцитом лактази в країні не більше 10%, тому  твердження про те, що молоко – шкідливе для дорослих – не більше, ніж міф.

Щоб полегшити засвоювання молока організмом, слід його пити повільними ковтками – так продукт зв'язується зі слиною і його легше засвоїти. Включаючи молоко у свій раціон можна не тільки поповнювати запаси кальцію, білка, фосфору та вітамінів: молоко допомагає полегшити менструальний біль. А молоко, додане в каву або чай, знижує негативну дію даних напоїв на нирки, будучи методом профілактики утворення в них піску й каменів.

Ще одна розповсюджена омана – сир і йогурт потрібно їсти тільки на сніданок, тому що так корисніше. Насправді  краще вживати ці продукти після 14-00, тому що в першій половині дня нирки працюють більш активно й виводять з організму токсини, рідину й мінерали, у тому числі – кальцій. Тому саме після обіду порція сиру або йогурт допоможуть краще заповнити  втрату кальцію, поліпшити відтік жовчі та нормалізувати роботу кишечнику.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5451 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс