Як позбутися зайвої солі
Сіль необхідна для правильного функціонування організму. Однак її надлишок приводить до сумних наслідків. Отже, виводимо!
Надмірна кількість солі викликає підвищений кров'яний тиск, а також затримку води, яку тіло втримує в організмі спеціально для того, щоб підтримувати гомеостаз. Тоді як важкі випадки наслідків скупчення солі вимагають медичного втручання і спеціальних ліків, що відпускають за рецептом, ви можете скористатися природними методами, щоб усунути зайву сіль з організму.
ПІДВИЩЕНЕ СПОЖИВАННЯ ВОДИ
Питна вода - найбільш ефективний спосіб позбутися зайвої солі в організмі, а також найпоширеніший метод лікування легких випадків гіпернатріємії - надлишку натрію в крові.
Організм використовує воду, щоб розбавити сіль. Тому, чим більше солі ви споживаєте, тим більше води потрібно пити, щоб розчинити її й вивести через нирки.
Найкраще пити воду рівномірно протягом дня, щоб дати організму постійний приплив води для очищення. Якщо випити занадто багато води відразу, то це викличе дефіцит натрію, що може бути досить небезпечним, а в деяких випадках може викликати навіть смертельний результат.
ФІЗИЧНІ ВПРАВИ
Фізичні навантаження змушують нас потіти. Коли ви потієте, організм втрачає воду й мінерали. Якщо рівень солі в тілі перевищений, то потіючи, ви зможете втратити значну її кількість.
Займаючись з активним виділенням поту протягом, принаймні, 30 хвилин, ви значно скоротите вміст солі в організмі. Однак не варто забувати про необхідність пити воду й заповнювати втрату деяких мінералів, таких як калій і магній, щоб запобігти дефіциту цих елементів.
Для виведення соли з організму підійдуть будь-які кардіотренування, які зможуть підняти пульс і температуру тіла. Наприклад, біг, швидка ходьба або їзда на велосипеді.
ОБМЕЖЕННЯ СПОЖИВАННЯ СОЛІ
Скорочення споживання солі шляхом спеціальної дієти - ще один важливий аспект, щоб нормалізувати рівень цієї речовини в організмі. Сіль утримується в тілі людини від 12 до 24 годин, якщо її кількість у надлишку. Після того, як вона частково виведеться, потрібно наполовину зменшити мінімальну добову норму, що складає 1500 мг, доти, поки організм не позбудеться зайвої солі, як правило, це відбувається через день або два. Важливо контролювати споживання солі регулярно, щоб запобігти рецидивам скупчення. Оптимальним вважається рівень споживання солі 2300 мг або менше на день, особливо для тих, хто схильний до затримки води й високого кров'яного тиску.
НАТУРАЛЬНІ СЕЧОГІННІ ЗАСОБИ
Існує безліч продуктів і напоїв, які стимулюють організм виводити зайву сіль. Наприклад, спаржа, зелені листяні овочі, буряк і цибуля є гарними сечогінними продуктами, що у свою чергу, виведуть велику кількість солі протягом доби. Напої, що містять кофеїн, такі як кава й чай, також мають цей ефект. Чай з кореня кульбаби особливо корисний.
Однак, варто пити більше води, щоб уникнути зневоднювання при використанні сечогінних засобів, навіть якщо вони натуральні.
Для запобігання дефіциту необхідних вітамінів і мінералів рекомендується щоденний прийом мультивітамінів і добавок, що містять калій.
ФАКТОРИ, ЯКІ ПОТРІБНО ВРАХОВУВАТИ
Хоча надлишок солі може бути виведений природним шляхом, важливо знати, коли варто звернутися за медичною допомогою.
Так, при хронічно високому кров'яному тиску або хронічній затримці води - консультація з лікарем обов'язкова! Тільки фахівець може підібрати для вас дієту з обмеженим споживанням солі.
Крім того, діуретики будь-якого роду не повинні використовуватися довше, ніж день-два, за винятком кави або чаю, адже такі ліки в деяких випадках можуть спровокувати виснаження й зневоднювання організму.
Будь-яка людина, у якої в анамнезі є хвороби серця, діабет або ниркова недостатність, також має, перш, ніж позбутися зайвої солі, обговорити це з лікарем.
Лікар не тільки вкаже на певні методи, у тому числі й ті, від яких варто відмовитися або трохи їх видозмінити, але й укаже основну причину скупчення солі, і як цього можна уникнути з медичної точки зору.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3079 |
|
© Газета Домовик 2012-2023