10 кроків, щоб угамувати новорічне похмілля
Ох, ну до чого ж весело нам гуляється в Новий рік! І шампанське, і танці навколо ялинки, і салати, і лампочки ошатні й Дід Мороз такий веселий! І взагалі, всі такі веселі, що хочеться з усіма випити за здоров'я і за щастя в Новому році.
Правда, перший же день цього самого нового року, як правило, виходить уже не таким радісним і зовсім вже не здоровим. Головний біль, нудота та інші «радості» похмілля повертають нас на грішну землю, змушуючи в котрий раз давати врочисту клятву, більше ніколи не пити...
Проте, адже ми не належимо до числа абсолютних непитущих і нам час від часу все-таки доводиться зіштовхуватися з алкоголем і як наслідок - боротися з похміллям, то варто запам'ятати кілька простих кроків виживання після свята.
КРОК 1. ПЕРЕБОРЮЄМО НУДОТУ
Запам'ятайте, блювота і нудота - це природний захист вашого організму від тих немислимих доз алкоголю, якими ви його пригощали напередодні. Тепер цей алкоголь розпався на токсини й організм намагається їх скоріше усунути. Нехай і не так естетично, як вам би хотілося. Тому забувайте, що ще вчора вночі ви були новорічною принцесою, а відправляйтеся в санвузол і «нудіться» на здоров'я.
Якщо нудота є, а блювота відсутня, попийте водички. Дві, а то й три-чотири склянки трохи теплої води, невеликими ковточками. Як тільки промиєте собі шлунок, зрозумієте, наскільки вам полегшає.
Так само впоратися з ранковою нудотою допоможе чай зі свіжого імбиру. Для цього наріжте шматочок кореня імбиру, залийте декількома склянками води і прокип'ятіть під кришкою близько 7 хвилин. Пийте з медом і повільними ковтками.
КРОК 2. ОЧИЩАЄМОСЯ СОРБЕНТАМИ
Якщо похмілля - це ні що інше, як сильне отруєння продуктами розпаду алкоголю, то одне з перших завдань - вивести ці самі «продукти» з організму. Тому, у допомогу нам - сорбенти.
Таким звучним слівцем називаються речовини, здатні відтягати на себе токсини, а потім виводити їх з організму. Найпростіший з них - активоване вугілля, чорне або біле. Більш сучасні - «Поліфепан», «Полісорб», «Фільтрум» або «Смекта». По-гарному, приймати їх потрібно в той момент, коли ви відчули, що вже сильно весело або перед тим, як лягти спати. Вранці, коли алкоголь уже всмокчеться в кров, ефект від сорбентів знижується, але це однаково краще, ніж нічого.
Активоване вугілля: беремо з розрахунком 1 таблетка на 10 кг ваги. Розминаємо в порошок і розмішуємо в 0,5 склянки води. Випиваємо. Через кілька годин повторюємо процедуру.
«Смекта»: 1-2 пакетики розмішуємо в 1 склянці води. Повторюємо процедуру через 2 години.
Важливо! Через 2-3 години після прийому будь-яких сорбентів необхідно спорожнити кишечник. Інакше сорбенти, що скопилися там, почнуть «віддавати» зібрані токсини назад в організм і ваш стан погіршиться.
КРОК 3. УСУВАЄМО ГОЛОВНИЙ БІЛЬ
Шум у вухах, світлобоязнь і головний біль - ще один «привіт» від рясних узливань напередодні. Усунути ці симптоми допоможуть «Аспірин», «Алка-Зельцер», «Антипохмелін», або інший антипохмільний засіб, що продається в будь-якій аптеці без рецепта. Перевагу краще віддати шипучим формам, оскільки вони швидше всмоктуються в організм. Але якщо вам не до новомодних викрутасів, то прийміть звичайний «Цитрамон». І пам'ятайте - одна з причин вашого сьогоднішнього головного болю - недолік глюкози в крові. Так що неміцний солодкий чай, пара ложечок меду, жменя ізюму або солодкі фрукти, які ви зможете з'їсти, теж допоможуть упоратися з «вибухом мозку».
КРОК 4. БОРЕМОСЯ ЗІ ЗНЕВОДНЮВАННЯМ
Сухість у роті й невгамовне бажання випити море - ще одна ознака жорстокого похмілля. Алкоголь у надмірних дозах викликає зневоднювання. Так що вам зараз необхідно відновити водно-сольовий баланс. Найкраще для цього підходить лікувально-столова мінеральна вода. Пляшки 3-4 на добу й не менше. І краще перед уживанням випустити з неї газ, зайві подразники вашому травмованому шлунку зараз ні до чого. Якщо мінералкою не запаслися, пийте звичайну чисту воду. Але обов'язково додайте в неї хоча б кілька крапель лимонного соку.
КРОК 5. УЖИВАЄМО НАТУРАЛЬНІ ФЕРМЕНТОВАНІ ПРОДУКТИ
Ферментовані продукти, які містять вітамін С і молочну кислоту, дійсно, допомагають відновити порушений в організмі метаболізм. І вам можуть допомогти такі прості, але діючі речі, як мочені яблука, квашена капуста й огірки, натуральний кефір (з низьким ступенем жирності), тан або айран. Але в жодному разі не вживайте ніяких маринадів! Оцет тільки погіршить ваш стан. А от склянка огіркового або капустяного розсолу, про який говорилося вище - уже ліки.
КРОК 6. АНТИПОХМІЛЬНЕ МЕНЮ
Отже, через дві-три години, після того, як ви промили шлунок, зняли головний біль і покуштували сорбентів, вам напевно, захочеться поїсти. Майонезні салати, що залишилися після ночі, краще віддати ворогу. А від похмілля вас урятують пряний, але нежирний курячий бульйон, гостра збірна солянка, розсольник, холодне варене м'ясо із солоним огірочком або знаменитий кавказький хаш.
Якщо зможете, то приготуйте собі натуральне ягідне желе. Просто видавіть сік зі склянки журавлини або брусниці. Окремо, у склянці води прогрійте 1,5 ст. ложки желатину. Потім змішайте це все разом, додайте за смаком мед і на 40-50 хвилин приберіть у холодильник. Так ви одним змахом одержите відразу три антипохмільних зілля: 1) велику порцію вітамінів; 2) легку поживну їжу; 3) продукт, що обволікає роздратований шлунок.
КРОК 7. ВІДМОВЛЯЄМОСЯ ВІД ПОХМІЛЬНОЇ ЧАРКИ
Якщо ви собі не ворог, то від такої «терапії», як похмелитися чарочкою алкоголю, краще відмовитися відразу. Ваш організм і так намагається впоратися з алкогольною інтоксикацією, а ви йому тільки додаєте роботи. Серце, печінка та підшлункова вже трудяться в авральному режимі, тому якщо не хочете прямо у свята загриміти на лікарняне ліжко, краще не випробовуйте себе на міцність.
КРОК 8. ПРИЙМАЄМО КОНТРАСТНИЙ ДУШ
Ще один, так званий, народний метод, попаритися з похмілля в лазні, може вам нашкодити. Артеріальний і внутрічерепний тиск під час похмілля підвищені. А лазня з високою температурою тільки погіршить ваш стан. А от контрастний душ вам зовсім не ушкодить. Найбільш зручний цикл - по 20-30 секунд гарячої і холодної води. Причому, починати потрібно з гарячої, потім перемкнути на холодну і так повторити 5-6 разів. Таким чином ви допоможете організму позбутися набряків, викликаних застоєм рідини, підбадьорите нервову систему, змиєте токсини, які виділилися через пори шкіри, а заодно й понизите кров'яний тиск.
КРОК 9. ІДЕМО ДИХАТИ СВІЖИМ ПОВІТРЯМ
Як тільки відчули, що можете стояти на ногах, відразу ж вибирайтеся на свіже повітря. А щоб прогулянка була ефективнішою, перед виходом з дому прийміть будь-які комплексні вітаміни. Або випийте чай із шипшини.
На вулиці спробуйте активно пройтися, пограти в сніжки або хоча б розчистити доріжки від снігу. Чим більше ви зараз порухаєтеся, тим більше кисню потрапить в організм. Це забезпечить більш активну роботу внутрішніх органів і продукти розпаду алкоголю виведуться швидше. Але всі ці фізичні навантаження мають бути помірними, активні тренування або фітнес до упаду в перший день похмілля вам протипоказані.
КРОК 10. ЗНІМАЄМО ДЕПРЕСІЮ
Пригноблений стан, дратівливість, нервозність, почуття провини виникають через дефіцит магнію, викликаний алкогольною інтоксикацією. Усунути ці симптоми допоможуть прості заспокійливі засоби: «Гліцин», «Ново-пассит», настої звіробою і пустирника, склянка теплого молока. Прекрасно підійде натуральний домашній антидепресант - какао. Прийміть що-небудь із цього і постарайтеся лягти спати. Ніщо так не допомагає організму впоратися з похмільними муками совісті, як здоровий міцний сон.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4915 |
|
© Газета Домовик 2012-2023