28 листопада - початок Різдвяного посту
Різдвяний піст - зимовий піст, що є освяченням останньої частини року й у той же час таємничим відновленням духовного єднання з Богом і святкування Різдва Христового.
Установлення Різдвяного посту, як і інших багатоденних постів, належить до древніх часів християнства.
Отже, навіщо потрібний піст і, взагалі, навіщо поститися?
Для віруючої людини піст - не мета, а засіб максимального наближення до Бога: очищення від усього негативного, приборкання страстей. Під час посту віруючі люди частіше звичайного відвідують храм, з молитвою пробуджуючи в собі кращі моральні якості.
У посту - багато проявів. Один з них - щира любов до ближнього, милосердна допомога знедоленим. Обігрійте теплом хоча б ближнього - молодого або літнього, вислухайте його, і на душі у вас полегшає та стане світліше.
Піст учить людину помірності, виховує вміння перемагати страсті плоті, звільняти себе від підкорення спокусі та гріху. Навчає людину навичкам самоконтролю. Піст очищає не тільки тіло, але й душу. Тільки з чистою душею, серцем і тілом люди можуть зустрічати Сина Божого, що явився в наш світ.
З 28 листопада по 1 січня включно можна нестрого дотримуватися встановлених правил, а от з 1 по 6 січня – потрібно поститися суворо.
Правила помірності, запропоновані Церквою в Різдвяний піст, настільки ж суворі, як і Петров піст. Крім того, у понеділок, середу і п'ятницю Різдвяного посту уставом забороняються риба, вино й рослинна олія, а їжу без олії (сухоїдення) дозволено приймати тільки після вечерні. В інші ж дні - вівторок, четвер, субота та неділя - дозволено приймати їжу з рослинною олією. Риба під час Різдвяного посту дозволяється в суботи та неділі і великі свята, наприклад, у свято Введення в храм Пресвятої Богородиці, у храмові свята й у дні великих святих, якщо ці дні припадають на вівторок або четвер. Якщо ж свята припадають на середу або п'ятницю, то дозвіл посту покладений тільки на вино й рослинну олію.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5236 |
|
© Газета Домовик 2012-2023