Нові туфлі - нові мозолі!
Досить часто їхній появі сприяє внутрішня причина - сольові нарости на кісточках суглобів і от, будь ласка, - мозоль. А разом з ним - біль та інші неприємності. Видаляють мозолі переважно косметичним шляхом, але можна і народними засобами. Про деякі з них ми вам розповімо.
По-перше, зняти біль допомагає тонка поролонова прокладка, з акуратно вирізаною посередині дірочкою за формою мозоля. Бажано раз на день ретельно змазувати мозолі спеціальною мозольною рідиною. Стежте при цьому, щоб їдка крапля не потрапила на здорову шкіру. Через кілька днів розпарте ноги і зріжте ороговілі частини.
Допоможе й гаряча ванна для ніг на десять хвилин, після чого необхідно облити ноги холодною водою, насухо витерти, надягнути чисті шкарпетки і нетісне взуття. Після ножних ванн можна прив'язати на ніч розрізаний уздовж лист алое або шматочок лимона з м'якоттю. Крім того, мозолів можна позбутися, натираючи їх часником або соком винних ягід.
Грубі мозолі на підошві усувають за допомогою щоденних ванн із англійською сіллю, після чого їх зіскрібають пемзою та змазують вазеліном. Корисно їх змазувати й міцним розчином камфорного спирту.
Від мозолі буніон (кісточка), що утворюється через тісне взуття на суглобі великого пальця, також є досить простий рецепт. Змішайте 30 г нашатирного спирту, камфори, кайєнського перцю, 12 г бадяги і 100 г спирту. Розпарте ногу, витріть, накладіть на кісточку тампон з маззю, забинтуйте, укутайте і залишіть до ранку. І так - щовечора, поки мозоль не розм'якне і не зникне.
Для зменшення утворення рогових наростів корисно приймати всередину масляний розчин вітаміну А (3 рази на день до їжі протягом 1,5-2 місяців). Непогано також збільшити в раціоні кількість продуктів, багатих вітаміном А, - капусти, риби, масла, моркви. І на останок - побажання. Носіть зручне, не вузьке взуття і пам'ятайте, що високий каблук - також «друг» мозолів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3959 |
|
© Газета Домовик 2012-2023