Біль у боці: проблема через незнання
Ви помічали, що біль у боці під час тренування з'являється, як правило, у новачків? Спортсмени та просто люди, що займаються фітнесом регулярно, уже звичайно знають, що робити, щоб уникнути цього неприємного відчуття. Прийшов час дізнатися секрет запобігання й рятування від болів у боці й вам.
ЧОМУ БОЛИТЬ?
У першу чергу, визначимося: мова йтиме саме про болі, що виникають при згаданих активностях. Якщо ви зазнаєте постійний або гострий ріжучий біль у боці в спокої, то, скоріше за все, вам краще терміново звернутися до лікаря - це може бути, приміром, апендицит.
Якщо ж колючий біль з'являється під час швидкої ходьби або бігу, то знайте - для загального розвитку, - що в правому боці у вас болить печінка, а в лівому - селезінка. Одне з основних пояснень причин болю у цих органах звучить одночасно просто і складно, а саме.
Коли ваш організм не піддається навантаженням, частина крові знаходиться в резерві і не циркулює по кровоносних судинах. Основний обсяг циркулюючої крові припадає на грудну й черевну порожнини. Фізичні навантаження викликають перерозподіл кровотоку в організмі на користь працюючих м'язів. Однак цей перерозподіл вимагає деякого часу, і у випадку великих навантажень без попередньої розминки «резервна» кров починає надходити в кровотік, не встигаючи оперативно відтікати від печінки й селезінки. Як наслідок, кров переповняє органи черевної порожнини, збільшуючи їх у розмірах і створюючи тиск на оболонки. В оболонках розташовані болючі рецептори, які й сигналізують колючим болем.
Але нерідко причина болю ще простіша: перекус незадовго до тренування, особливо якщо він був щільним і менше чим за дві години до початку занять.
ПРЕВЕНТИВНІ ЗАХОДИ
Способи запобігання болю у боці випливають із наведених вище пояснень:
1. Розминайтеся!
Перш ніж почати пробіжку, зробіть кілька рухів не тільки на розігрів, але й на загальну розминку тіла, особливо в районі м'язів живота/кора, тобто тих місць, де й потрібно перерозподілити кровотік.
2. Не їжте перед тренуванням
Якщо бігаєте зранку, з'їдайте максимум банан або трохи вівсянки - щільний сніданок піде скоріше на шкоду, чим на користь. Крім того, варто враховувати індивідуальні особливості організму. Наприклад, уважніше відносьтеся до продуктів з високим вмістом жирів і клітковини, оскільки вони переварюються повільніше і, відповідно, теж можуть стати причиною болю у вашому правому боці.
3. Стежте за диханням
Ще одна розповсюджена помилка - прагнення почати вправу або пробіжку в максимально швидкому темпі, при цьому зовсім забуваючи стежити за частотою і глибиною свого дихання. У цьому випадку перебороти причину кольок у правому боці можна, синхронізувавши вдих-видих із частотою своїх кроків. Наприклад, на чотири кроки робіть вдих, потім - на чотири видих. Важливо пам'ятати, що чим швидший ви задаєте собі темп, тим частіше потрібно робити вдих і видих.
СПОСОБИ РЯТУВАННЯ
Якщо біль вас все-таки наздогнав, не поспішайте відмовлятися від запланованого тренування. Спробуйте проробити наступні прості дії - і продовжуйте займатися!
1. Скиньте темп і подихайте
Якщо ви все-таки почали відчувати під час тренування біль у правому боці, зменште темп і почніть дуже глибоко дихати. Постарайтеся, щоб видих збігався з ударом лівої ноги об бігову поверхню. Ви можете підбудовуватися під кожний свій крок або під кожні два кроки, як вам буде зручніше.
Яким чином це допоможе? Справа в тому, що при ударі ноги об землю через все тіло, у тому числі і через основні м'язи кора, буде відправлятися імпульс, що торкається діафрагми й викликає бічні спазми. Таким чином, основний удар буде приймати на себе «здоровий» бік, а інший одержить відпочинок для розслаблення м'язів і «лікування» болю.
2. Зупиніться та «пограйте» м'язами
Щоб усунути болючі відчуття, ви також можете зупинитися і злегка нахилитися вперед, щоб підтягнути м'язи живота. Потім підніміть праву руку і нахиліться вліво, затримайтеся в цьому положенні секунд на 20-30, а потім виконайте ту ж саму вправу на інший бік. Ця вправа допоможе розтягнути м'язи, що стиснулися, і зняти біль у боці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3495 |
|
© Газета Домовик 2012-2023