Як правильно вибирати банани
Усього існує більше 60 видів бананів, однак до нас потрапляють далеко не всі, багато сортів просто не переносять тривалого транспортування.
Найпоширеніші на нашому ринку сорти бананів - це «Грос Мішель» і «Кавендиш»; і ті й інші відрізняються розміром і досить товстою шкіркою, завдяки чому піддаються транспортуванню та тривалому зберіганню. Щоб банани зберегли свої смакові якості протягом 3-4 тижнів, їх необхідно зберігати при температурі 13-14 градусів. Будь-які температури нижче 11 градусів бананам протипоказані.
У різних людей різні смакові переваги. Одні люблять зелені плоди, а іншим важливо, щоб банан був спілим, солодким і м'яким.
Для початку варто звернути увагу на його форму. У плода не повинно бути яскраво виражених ребер - його форма має бути обтічною.
Якщо ви шукаєте спілий банан, то звертайте увагу на шкірку ягоди - вона має бути насичено жовтого кольору. А якщо на шкірці є ще й коричневі цятки, значить, банан дуже спілий і дуже солодкий.
Зелені банани - незрілі плоди, у яких міститься мінімальна кількість цукру та максимум крохмалю. У процесі дозрівання частина крохмалю перетворюється на цукор, і банани стають смачнішими та кориснішими.
Любителям вживати недостиглі банани варто все-таки вибирати плоди не із зовсім зеленою шкіркою, вона має бути зеленувато-жовтого офарблення. До речі, недостиглі банани можуть викликати газоутворення.
Ідеальний варіант для покупки банана взапас - банан, що не дозрів, - за кілька днів він доспіє та стане м'яким і солодким.
Тим, хто шукає спілі банани, все-таки, не варто купувати плід, шкірка якого покрита коричневими плямами більш, ніж на 50%. Це може свідчити про те, що ягода вже почала псуватися та у ній не тільки стало менше корисних властивостей, але вона може й послужити причиною розладу шлунка та кишечнику.
Якщо шкірка банана покрита сіруватими плямами, такий плід теж купувати не потрібно - він, найімовірніше, був переморожений, а значить, свої корисні та смакові якості втратив.
Пам'ятайте, що купуючи плід зі шкіркою, на якій уже є коричневі плями, ви повинні вжити його відразу - зберігати такі ягоди не можна.
Що стосується розмірів банана, то не завжди маленький плід гірше великого. Вони теж смачні і солодкі, якщо правильно транспортувалися та зберігалися.
Бачачи механічні ушкодження на плоді, варто відразу відкласти його убік - відсутність цілісності шкірки ягоди може стати причиною появи та розвитку в ній різного роду захворювань.
Безумовно, банан - корисний фрукт, що широко застосовується в кулінарії. Однак фрукт, що не зберіг корисних властивостей, і користі принесе небагато. Саме тому важливо знати якими саме мають бути умови зберігання бананів.
Не варто зберігати плоди разом з іншими фруктами і ягодами, особливо якщо вони не дозріли.
Якщо нас цікавить температура зберігання бананів, то необхідно враховувати ступінь їх зрілості. Якщо помістити банани в холодильник, то вони швидше дозрівають, стають більш солодкими. При цьому, їхня шкірка може потемніти. Якщо дозрівання банану не потрібне, то краще зберігати його при кімнатній температурі.
Ще один спосіб зберігання бананів - заморозка. Перед заморожуванням плодів, необхідно очистити їх від шкірки.
Оптимальні умови для зберігання бананів - це темне, добре вентильоване приміщення, температура в якому складає 12-15 градусів.
Строк зберігання плодів залежить також від ступеня їхньої спілості. Таким чином, спілі ягоди варто вжити в їжу якнайшвидше, інакше вони можуть втратити свої смакові якості. Якщо шкірка плода стала покриватися темними плямами, то він дуже спілий. Зберігання бананів, які переспіли буде недовгим.
Зелені банани можна зберігати досить довго, при цьому, у холодильник поміщати їх не варто, якщо не необхідно, щоб вони дозріли.
Існує думка, що банани для довшого їхнього зберігання вдома необхідно тримати в підвішеному стані.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7530 |
|
© Газета Домовик 2012-2023