Правила виходу з дієти

29 грудня 2014

Багато бажаючих схуднути, скаржаться на те, що після того, як закінчується дієта й досягається бажана вага, вона швидко повертається, навіть якщо продовжувати харчуватися більш-менш правильно та не об'їдатися забороненими продуктами. Уся справа в тому, що вихід з дієти має бути правильним, інакше всі прикладені зусилля будуть витрачені даремно і зайва вага дуже швидко повернеться. На сьогоднішній день тільки знаменита дієта Дюкана має чітку та правильно розписану систему виходу з дієти, а для інших дієт можна спланувати загальні правила.

ПЕРШЕ ПРАВИЛО - ЦЕ ПЛАВНИЙ ПЕРЕХІД

У жодному разі не відносьтеся до дієти так, як часто роблять ті, хто худне - як тільки досягається бажана вага, вони накидаються на заборонену їжу і вага швидко повертається, «прихопивши» ще пару зайвих кілограмів. 

Коли запланована вага досягнута, варто повністю викреслити з раціону всі шкідливі й заборонені продукти в тім об'ємі, що ви звикли поглинати, але це не значить, що тепер вам не можна з'їсти шматочок шашлику або випити келих пива. Просто все варто робити в міру, і якщо сьогодні ви добре посиділи в компанії, завтра варто зменшити раціон - зберігайте рівномірність споживання калорій при виході з дієти.

ДРУГЕ ПРАВИЛО - ПОСТУПОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ КАЛОРІЙНОСТІ

Особливо це стосується низькокалорійних дієт. Приміром, якщо ви добре схудли на дієті з певною калорійністю - 1000-1200 ккал, то це не значить, що такий режим харчування варто зберегти на довгий час. За рахунок зниженої калорійність дієта спрацювала на спалювання жиру і виведення з організму води та шлаків, але якщо продовжувати при нормальній вазі давати організму знижену калорійність їжі, він буде поглинати білкову м'язову тканину, що загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям.

ТРЕТЄ ПРАВИЛО - ВУГЛЕВОДИ ТЕЖ КОРИСНІ!

За рахунок зниженого вживання вуглеводів можна домогтися гарного результату зі зниження ваги, однак на все життя відмовлятися від корисних каш, овочів і фруктів з високим вмістом цукру не можна, тому що в них міститься клітковина, яка особливо корисна для схуднення й очищення кишечнику. Вводьте фрукти й каші невеликими порціями, якщо ви виходите з низьковуглеводної дієти, і переведіть організм на обов'язковий режим уживання денної порції вуглеводів до 12 години дня, щоб в організму було достатньо часу на розщеплення вуглеводів, а отримана енергія була витрачена організмом протягом дня.

ЧЕТВЕРТЕ ПРАВИЛО - ДРОБОВЕ ХАРЧУВАННЯ

Якщо вихід з дієти, заснованої на голодуванні, вас лякає - запам'ятайте четверте правило, котре засноване на дробовому харчуванні. 

Їсти треба дуже часто, буквально щогодини потроху, щоб організм поступово звикав до їжі та відновлював вироблення шлункового соку. Почати треба з перетертої їжі, поступово роблячи її більш твердою. До речі, саме такий режим харчування «часто й потроху» забезпечує одну з гарантій того, що гастрит та інші розлади травлення вам загрожувати не будуть, тому що шлунковий сік не буде застоюватися і подразнювати стінки шлунка.

П'ЯТЕ ПРАВИЛО

І п'яте правило - вихід з дієти питний, який дуже популярний останнім часом. 

Шлунок повертається до своїх нормальних розмірів на період такої дієти, однак відучується розщеплювати тверду їжу. 

Точно так само, як при виході з дієти голодування, варто вводити тверду їжу в раціон поступово, щоб не допускати проблем із травленням.

ПРАВИЛО ШОСТЕ - ЗАГАЛЬНЕ

І загальне правило виходу з дієти - усі заборонені продукти, які можуть викликати викид цукру в кров (солодкості, випічка, фастфуд) варто вводити дуже рідко та потроху і тоді зайва вага вам не загрожує.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3791 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс