Як вибрати подушку: дивіться, мацайте та нюхайте
Побачена уві сні подушка обіцяє відпочинок і насолоду, говорять "сонники". Але в повсякденному житті саме подушка стає причиною того, що ми не висинаємося. "Донбас" зібрав інформацію про правильні подушки.
Директор донецького МЦ "Довголіття" Євгеній Шульдешов радить для початку розібратися, чи усе в порядку з вашою подушкою. Якщо ви постійно підкладаєте свою руку під голову або під подушку - значить, вона для вас низька. У вас вранці болить шия, а плечі німіють? Значить, вам не підходять твердість або висота вашої нічної помічниці.
Лікар радить ураховувати при виборі подушки:
- Ширину ваших плечей. Ідеальний варіант, коли висота подушки і ширина плечей однакові.
- У якій позі ви спите. Якщо волієте лежати на боці, потрібна подушка більш тверда. А ось якщо на животі – м‘яка. Середня твердість підійде для сплячих на спині.
- Твердість матраца. Чим м'якший ваш матрац, тим нижчою має бути подушка.
При всіх достоїнствах натуральних наповнювачів дитині краще купити синтетичну подушку, вважає педіатр ЦПМСД №4 Донецька Роман Сороченко. Вона не викликає алергії, витримує часті прання, а тому є більш гігієнічною.
- З цієї причини і я придбала для дітей подушки з наповнювачем з поліефірного волокна, - розповіла мама двох дітей Наталя. - При виборі подушок звернула увагу на чохли. Вони зі 100%-вої бавовни, не електризуються, а значить, статична електрика, що може викликати неприємні відчуття, не загрожує.
Дітвора любить кидатися подушками. Часто діти підкладають їх і під спину, щоб пограти на планшеті або почитати. Тому при виборі важливо перевірити, наскільки добре подушка тримає й відновлює форму.
- Незважаючи на екологічність, не всі натуральні наповнювачі підходять алергикам, - пояснила міський алерголог Донецька Наталя Ющенко.
Пух і перо. Такі наповнювачі добре регулюють теплообмін, пропускають повітря, що забезпечує комфорт під час сну. Пухова подушка легко відновлює форму. Чим більше пера, тим подушка більш тверда. Сучасні "пуховички" мають три камери: середина заповнена кінчиками пір'я, що забезпечує пружність, а у двох зовнішніх камерах - пух, що надає м'якість.
Мінуси. Сприятливе середовище для розмноження пильових і пір'яних кліщів, грибків. Такі подушки протипоказані алергикам. Вимагають спеціального догляду: регулярної просушки раз на рік, хімічного чищення. Недовговічні: після п'яти років служби перо починає руйнуватися).
Овеча й верблюжа вовна. Такий наповнювач вологостійкий, гігроскопічний, повітропроникний, не накопичує пил, добре проводить тепло. Улітку на такій подушці не задушливо, а взимку - не холодно. Вовняні волокна мають природну звивистість - а значить, подушка прослужить довго.
Мінуси. Якщо вовна виявиться неякісною, вона швидко зваляється. Не підходить алергикам і астматикам. Не можна прати в машині, потрібне хімічне чищення.
Натуральний шовк. Подушки гіпоалергенні, не звалюються та дуже м'які. Їх наповнюють невагомим полотном, отриманим з коконів шовковичного шовкопряда. Іноді для збільшення твердості додають силіконове волокно.
Мінус. Висока ціна.
Лузга гречки. Подушка з цим наповнювачем легко приймає контури шиї та голови, впливає на шкіру. Тому її можна віднести до ортопедичної.
Мінуси. До її твердості та шурхоту не так просто звикнути. Щоб у луззі не заводилися комахи, виробники використовують для протрави хімікати, вміст яких нібито "не перевищує норму". Максимальний термін служби - три роки: лузга за цей час перетворюється на пил.
Бамбукове волокно. Регулює вологість, має охолодний, антиалергенний, антибактеріальний ефект. Можна прати в машині в режимі "делікатне прання".
Мінус. Всідається: періодично варто збивати.
Натуральний латекс. Довговічний: подушка прослужить до двох десятків років, залишаючись м'якою і пружною. Допускається делікатне прання.
Мінус. Порівняно висока вартість подушки.
Матеріали з ефектом пам'яті. Завдяки їм подушка "підбудовується" під форму голови, не "виштовхуючи" її. Коли тиск припиняється, відновлює форму. Кращим «матеріалом, що пам'ятає» вважається Tempur, котрий має найбільшу щільність і найбільш довговічний.
Мінуси. Не можна прати, висока вартість подушки.
З погляду здоров'я головне завдання подушки - підтримувати шийні хребці під час сну в природному положенні. Щоб м'язи верхньої частини спини та шиї могли розслабитися й відпочити, а кровопостачання мозку було повноцінним.
До того ж, після сорока років у більшості з нас хребет, м'яко кажучи, не в ідеальному стані. Найпоширеніший діагноз - шийний остеохондроз. Якщо подушка великувата, то уві сні підборіддя буде опускатися до грудей, що чревате виникненням болю у шиї.
Поліпшити самопочуття допоможе ортопедична анатомічна подушка. Її відмінність від звичайної - це два напіввалики, які знімають напругу з м'язів шиї та плечей. До неї, щоправда, доведеться звикати приблизно тиждень.
Мінус: незручно лежати на боці.
Більш "м'який" варіант: подушка, усередині якої латекс або меморикс - еластичний, термочутливий матеріал. Під дією ваги і тепла така подушка приймає та зберігає форму голови та шиї, а також забезпечує оптимальну підтримку м'язів і хребців.
За словами фахівця, в ідеалі потилиця має зовсім трохи підніматися над нижньою частиною тіла. При цьому голова не повинна завалюватися занадто низько. Тому оптимальна висота подушки, коли на ній не лежать, - 5-9 сантиметрів. Для широкоплечих людей, наприклад чоловіка, - 14-17 сантиметрів.
На подушці вище 17 сантиметрів рекомендується спати тим, хто страждає хронічним бронхітом, бронхоектазією, пневмосклерозом та іншими проблемами з диханням. Піднявши верхню частину тіла вище, ви полегшите собі життя.
Коментарі: 1 шт. | Переглядів: 5330 |
|
© Газета Домовик 2012-2023