«Зупинимо цукрову загрозу разом!» 14 листопада - Всесвітній день боротьби з діабетом

13 листопада 2013

За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність у 2-3 рази і скорочує тривалість життя. Актуальність проблеми обумовлена масштабами поширення цукрового діабету. На сьогоднішній день в усьому світі зареєстровано більше 200 мільйонів випадків цього захворювання, втім, реальна кількість хворих приблизно вдвічі більше. При цьому захворюваність щорічно зростає у всіх країнах на 5-7 відсотків. Отже, цукровий діабет здобуває характер неінфекційної епідемії.

Одним словом стає зрозумілим, що Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом відзначається, щоб нагадати світу про те, що поширеність захворювання неухильно зростає, а значить, зростає і загроза всьому людству.  

Міжнародна діабетична федерація (IDF) спільно із Всесвітньою організацією охорони здоров'я вперше провели Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом 14 листопада 1991 року для координації боротьби з цією розповсюдженою та небезпечною хворобою. Завдяки діяльності ІDF Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом охоплює мільйони людей в усьому світі і поєднує діабетичні товариства 145 країн з метою підвищення поінформованості про цукровий діабет і його ускладнення. 

Дата 14 листопада була обрана на знак визнання заслуг одного з творців інсуліну Фредеріка Бантинга, який народився 14 листопада 1891 року. Саме Бантинг і Бест 11 січня 1922 року вперше зробили ін'єкцію інсуліну підліткові, який страждав цукровим діабетом. Так почалася ера інсулінотерапії, а відкриття інсуліну стало видатним досягненням медицини ХХ століття, і було відзначено Нобелівською премією в 1923 році.

У жовтні 1989 року була прийнята Сент-Вінсентська декларація щодо поліпшення якості допомоги особам з цукровим діабетом і розроблена програма її реалізації в Європі. Подібні програми існують, до речі, у більшості країн світу. Тривалість життя пацієнтів нині істотно збільшилася, вони перестали вмирати безпосередньо від цукрового діабету. А успіхи сучасної діабетології дозволяють з оптимізмом дивитися на рішення проблем, які викликаються діабетом.

Як свідчить Мінздрав України, сьогодні в державі більше 1,25 мільйона хворих діабетом, а кількість залежних від інсуліну становить більше 210 тисяч чоловік. Тільки серед дітей страждають цією недугою більше 8000 чоловік. Фахівці вважають - профілактика головний спосіб зниження негативної тенденції захворюваності діабетом. 

З кожним роком, за твердженням медичного міністерства, зростають витрати бюджету на державну програму підтримки хворих цукровим діабетом. А сума загального фінансування з держбюджету становить більше 2,5 мільярди гривень. Слід також зазначити, що акцент у цій програмі робиться на те, щоб на 100 відсотків забезпечити інсуліном людей, залежних від нього. А діти до 18 років і вагітні жінки повинні бути забезпечені глюкометрами.

Починаючи з 2007 року, Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом відзначається під егідою Організації Об'єднаних Націй. Адже зупинити це небезпечне захворювання можливо, об'єднавши зусилля вчених усього людства!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8156 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс