Желатин для суглобів
Американськими фізіологами встановлене, що желатин цілком може бути використаний для профілактики руйнування суглобних хрящів.
У людей, хворих остеоартритом колінних суглобів, уже через два тижні після регулярного вживання желатину відзначалися зміцнення м’язів і відновлення рухливості суглобів.
ЖЕЛАТИНОВИЙ КОМПРЕС ДЛЯ СУГЛОБІВ
Нескладний компрес допоможе позбутися нав’язливих болючих відчуттів . Найкраще робити його на ніч.
Широку марлеву серветку опускають у гарячу воду для того, щоб вона нагрілася. Потім її викручують, віджимаючи зайву вологу. Серветку складають у кілька разів і між середніми шарами насипають чайну ложку желатинового порошку. Її прикладають до хворого суглоба, накривають поліетиленовою плівкою, вкутують вовняним шарфом або махровим рушником, зверху фіксують пов’язку бинтом.
Для досягнення максимального терапевтичного ефекту желатиновий компрес потрібно ставити на проблемний суглоб щодня хоча б протягом тижня.
ЖЕЛАТИНОВІ НАСТОЙКИ
1. Настойка желатину на воді. Для повного курсу лікування буде потрібно 150 г порошкоподібного харчового желатину. Протягом місяця по вечорах потрібно буде готовити настойку для ранкового приймання.
Принцип приготування простий. 2 неповних чайних ложки желатину (5 г) заливають 1/2 склянки води. До ранку він повинен набрякнути. Нагрівати його на вогні до розчинення після цього не треба. Достатньо просто розвести застиглий желатин теплою, але не гарячою водою в співвідношенні з водою 1:1 і випити натще, за півгодини до їжі. Цей напій можна злегка підсолодити або розвести желатинову масу не водою, а будь-яким фруктовим соком.
2. Настойка желатину на молоці. 2 чайні ложки желатину розводять в 2/3 склянки теплого нежирного молока з парою столових ложок меду (у крайньому випадку, можна замінити мед цукром). Желатину дають набрякнути протягом години. Потім суміш нагрівають на вогні, постійно помішуючи, до повного розчинення крупинок. Не доводити до кипіння! Молочної суміші спочатку дають охолонути при кімнатній температурі, а потім ставлять у холодильник до повного застигання.
Ухвалювати желатиново-молочні «ліки» рекомендується не менш 2-3 раз на тиждень. Вони добре допомагають не тільки при лікуванні суглобів, але й при кровотечі з носа, а також служать гарним засобом для відновлення імунітету й зміцнення організму після простудних захворювань.
ПРОТИПОКАЗАННЯ
Не варто захоплюватися стравами, що містять желатин, тим, хто страждає підвищеним згортанням крові, схильністю до тромбозів і тромбофлебітам, а також людям з оксалатними каменями в нирках і іншими проявами сечокам’яної або жовчнокам’яної хвороби.
Під час лікування суглобів желатином не виключена поява запорів, запалення гемороїдальних вузлів, проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Тому обов’язковим додатковим заходом до такого курсу лікування виступає регулярний прийом до їжі сухофруктів, які мають проносну дію й чудово відновлюють моторику кишечнику.
Можна приготувати домашній засіб з кураги, чорносливу й сушеного інжиру (по 200 г). У цю суміш непогано б додати й 50 г сухої трави сени (можна купити в аптеці). Усі компоненти ретельно перемішують і заливають літром окропу, дають охолонути.
Готову суміш зберігають у холодильнику в скляній банці. Можна помістити її й у морозильну камеру, попередньо впакувавши в пластиковий посуд. Для того, щоб нормалізувати роботу кишечнику, достатньо увечері перед сном з’їдати чайну ложку цього засобу, і тоді побічних дій з боку желатину можна не побоюватися.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2631 |
|
© Газета Домовик 2012-2023