Що слід робити, щоб позбутися від пирію на городі. Дієві методи на замітку городникам

20 червня 2021

На присадибній ділянці ростуть різні бур’яни, серед яких часто зустрічається пирій. Його позбутися буває дуже складно й робота ця важка та невдячна. Знищити пирій можна за допомогою гербіциду, але це дуже шкідливо для здоров’я, а чорне агроволокно з мульчею на великих площах виходить дорогим задоволенням.

Кращим способом позбавлення від пирію є підрізання його, не менше 3-4 разів за сезон, врівень з ґрунтом. Інтервал між такою процедурою має бути від 7 до 20 днів. Коли стоїть тепла дощова погода пирій відростає швидко, тому скошувати його потрібно частіше. Після скошування рослини швидко знову відростають, але їй не можна дати знову відновитися. Для цього потрібно часто її скошувати низько до землі, щоб позбавитися від неї методом виснаження за один сезон.

Інший спосіб підійде для освоєння цілини. У травні, коли трава трохи відросте, скосіть її низько по землі. Розпушіть фрезою ґрунт, заборонуйте й відразу посійте гречку. Сійте врозкид, норма насіння на сотку висіву 0,8-1 кг, після ділянку забороніть та прикатайте, щоб щільно стикалося з ґрунтом насіння гречки й зменшувалося випаровування вологи.

Схожість гречки 5-7 днів. Ділянка заростає нею так швидко, що бур’яни не встигають відрости та пробитися до сонця. Через 30 днів гречка зацвіте й період цей продовжиться протягом місяця. Одночасно з цвітінням знизу з’являється насіння гречки. Тепер її скосіть та рівномірно розподіліть по всій ділянці. Змішайте насіння вівса з редькою олійною, фацелією чи гірчицею, тифоном, рапсом та розсійте по поверхні стерні й покосах гречки. Добре, якщо відразу піде рясний дощ, тоді насіння зійде набагато швидше. Разом з цими сидератами крізь покоси, може зійти й сама гречка.

Добрі дні для посіву гречки визначте у посівному календарі, що являється невід’ємною частиною для городника.

Восени на ділянці буде рости зелена та густа маса сидератів. Вони дружньо задавлять пирій, розпушать ґрунт, збагатять його важкодоступними, поживними й корисними речовинами. Весною отримаєте структурований, пухкий, родючий ґрунт, в який легко можна буде садити рослини руками.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2730 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс