Ви застудилися?
А чи впевнені ви, що маєте справу саме із застудою і можете лікуватися самостійно? Якщо так, то саме час подумати про ефективне лікування. Тож дослухайтеся до порад обізнаних людей.
Одна з необхідних складових – вживання великої кількості теплої рідини. Доведено, що це сприяє виведенню токсинів з організму, до того ж багато рослинних напоїв мають вітамінізуючу і протизапальну дію.
"Укрінформ" пропонує вам деякі з лікувальних напоїв:
ЧАЙ З МЕДОМ І ЛИМОНОМ
Дуже корисний теплий неміцний чорний або зелений чай з додаванням соку лимона і однієї чайної ложки меду (мед має протизапальну і бактерицидну дію, а також містить багато корисних мінералів, мікроелементів і вітамінів).
Але пам‘ятайте: лимон і мед треба додавати не в окріп, а у вже трохи охолоджений чай, щоб зберегти вітамін С і цілющі властивості меду.
ЧАЙ З ПЛОДАМИ МАЛИНИ І ЛИПОВИМ ЦВІТОМ
Ягоди малини і липовий цвіт відзначаються своїми яскраво вираженими потогінними і протизапальними властивостями. До того ж, малина надає чаю аромат і незвичайний смак. Надзвичайно корисно додавати в чай сухі плоди малини, але можна використовувати і варення, а також листя малини.
ВІДВАР ПЛОДІВ ШИПШИНИ
Шипшина - ідеальне джерело вітаміну С. Також вона має сечогінну і жовчогінну дію.
Приготування настою: подрібнити (можна розтерти) 3 столових ложки сухих плодів, залити 0,5 літра окропу і залишити в термосі на ніч. Уранці процідити і пити по півсклянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди. У настій можна додати мед або кагор.
Приготування відвару: сухі плоди (2 ст. л) залити 2 склянками окропу і витримати на невеликому вогні впродовж 10 хвилин. Охолодити і процідити.
Можна також використовувати сироп шипшини. Його додають у теплу воду і п’ють впродовж дня.
МОРС ЖУРАВЛИННИЙ АБО БРУСНИЧНИЙ
Унікальний засіб за своїми бактерицидними властивостями, має сечогінну і протизапальну дію.
Приготування морсу: розтерти ягоди журавлини або брусниці з цукровим піском (3:1). 2 столових ложки суміші залити 0,5 літра теплої води. Напій готовий!
ГАРЯЧЕ МОЛОКО З МІНЕРАЛЬНОЮ ВОДОЮ
Цей засіб особливо корисний при кашлі, оскільки сприяє відходженню мокроти. Мінеральну воду необхідно використовувати лужну (найкраще Боржомі).
МОЛОКО З ЧАСНИКОМ
Часник має сильну бактерицидну дію. У тепле молоко треба додати 10 крапель соку часнику, а випити краще на ніч.
КОМПОТ ІЗ СУХОФРУКТІВ
Відвар із сухофруктів має загальнозміцнюючу і пом’якшувальну дію при застуді.
100 грамів сухофруктів перебрати, великі фрукти нарізати і ретельно промити в теплій воді. Спочатку варити яблука і груші до м’якості впродовж 30 хвилин, додавши цукор (3 столових ложки на 1 літр води), потім урюк і чорнослив, і наприкінці за 5 хвилин до готовності додати родзинки і курагу. У компот можна додати мед, сік лимона або апельсина.
ІМБИРНИЙ ЧАЙ З ЛИМОНОМ
Зігріє і позбавить від застуди такий напій: 1 склянку гарячої води змішати з однією столовою ложкою меду, такою ж кількістю соку лимона, 0,5 чайної ложки подрібненого імбирного кореня і щіпкою кориці. Можна додати в чай трохи сухого подрібненого листя м’яти.
ГЛІНТВЕЙН
Чудовий засіб від застуди і просто смачний, корисний, зігріваючий напій!
Обов’язкові пряні компоненти - кориця і гвоздика. Як спиртне використовується частіше червоне вино, але це може бути і коньяк, лікер, ром.
Ось один із рецептів:
1,5 пляшки червоного сухого вина, апельсин, 5 бутонів гвоздики, 0,25 чайної ложки мускатного горіха, 0,5 чайної ложки меленої кориці, чайна ложка порошку імбиру, 2-3 столових ложки цукру.
Змішати прянощі, додати 100 мл води, довести до кипіння, зняти з вогню, настоювати 10 хвилин. Процідити. Нарізати апельсин кільцями. Змішати вино, відвар, цукор і часточки апельсина. Усе довести до кипіння, але не кип’ятити! У глінтвейн можна додавати також мед, яблука, родзинки.
Подавати гарячим. Пити краще на ніч, а до ніг покласти теплу грілку.
РОМАШКОВИЙ ЧАЙ
Ромашка - м’який протизапальний засіб. У поєднанні з липою і медом є хорошим протизастудним засобом.
Приготування чаю: по одній чайній ложці квітів ромашки і липового цвіту, заварити склянкою окропу, настоювати 20 хвилин, процідити. Пити по третині склянки тричі на день до їди. Можна додати мед.
ЧАЙ З ТРАВОЮ ЕХІНАЦЕЇ
Ехінацея - відомий імуностимулюючий, противірусний і протизапальний засіб.
Приготування настою: столову ложку ехінацеї залити 0,5 літра окропу в термосі і залишити на ніч. Процідити, пити по третині склянки тричі на день за півгодини до їди.
Приготування відвару: чайну ложку трави ехінацеї залити склянкою окропу і настояти впродовж 20 хвилин на водяній бані, охолодити, процідити. Пити по третині склянки тричі на день за півгодини до їди.
СЛІД ПАМ’ЯТАТИ
Усі народні засоби лікування застуди корисні, якщо застосовувати їх правильно. В той же час пам’ятайте: будь-яка трава і корінець, незалежно від своїх корисних якостей, можуть і зашкодити. Так, наприклад, імбир протипоказаний тим, у кого відкрита виразка, роздратування слизової оболонки шлунку, великі перепади артеріального тиску. Таким людям перш, ніж використовувати імбир при застуді, варто порадитися з лікарем. Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем і в тому випадку, якщо використовуватимете імбир для профілактики грипу при вагітності. В принципі, імбирний чай часто рекомендують вагітним на ранніх строках, він допомагає позбавитися від токсикозу. А ось на пізніх строках з ним варто бути обережним.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2401 |
|
© Газета Домовик 2012-2023