Лікує соняшник

17 жовтня 2020

Підвищена втомлюваність, артрит, депресія, порушення кровообігу, випадіння волосся - ці хворобливі стани ніби й різняться між собою, проте один з вирішальних чинників у їх виникненні - нестача піридоксину, або вітаміну В6.  Так от одним з багатих джерел натурального піридоксину є соняшникове насіння.

У наш час, коли збільшилися нервові навантаження та стреси, потреба у цих чудодійних зернятках незмірно зросла: вони забезпечують рівномірне постачання клітин глюкозою, що дає організму енергію, заспокоюють нервову систему, сприяють оптимістичному настрою. Крім того, через сучасний стан харчування (вироби з очищеного зерна, солодощі, смажені чи швидкого приготування продукти) людство потерпає від нестачі піридоксину, що є причиною поганого засвоєння їжі, яка стає баластом, і так званих хвороб порушеного обміну речовин.

Отже, соняшникове насіння - це профілактика і лікування таких хвороб: цукровий діабет, гнійничкові захворювання шкіри (зокрема, юнацькі вугри), ожиріння, артрити, подагра, суглобовий ревматизм, захворювання нервової системи, невралгічний біль, авітаміноз та ін. (дослідники нараховують їх близько ста).

Бажано вживати сире (сушене) насіння: по 2 ст. л. двічі на день. А ще корисніше проросле (літом воно проростає за добу). Вживати як приправу до сиру, масла, салатів, по 1-2 ст. л. (можна висушити і стерти на порошок). Крім насіння, в народній медицині здавна використовували всю рослину.

У разі надмірної пітливості, нейродерміту, дерматиту, фурункульозу, проти зубного та головного болю, для поліпшення роботи печінки та нирок допомагає настій сухих пелюсток (1 ст. л. залити склянкою окропу, настояти 2 год.), вжити за 3 рази за 30 хвилин до їди.

З листя, зібраного на початку цвітіння рослини (необхідно, щоб залишався черешок не більше як 3 см), готують настій (1 ст. л. залити склянкою окропу) для зниження температури тіла. Настій з листя соняшнику та сухоцвіту балотяного (1:1) для зниження артеріального тиску (1 ст. л. суміші залити склянкою окропу, настояти годину, процідити, вживати по третині склянки за 20-30 хв. до їди). Настій вживати у разі болю в шлунку.

Стебло рослини (як і молоді квіткові кошики) можна вживати в їжу та для лікування. Для задавненого сухого кашлю ліки готують так: 2-3 ст. л. серцевини стебла залити 0,5 л окропу, витримавши на слабкому вогні кілька хвилин, охолодити, процідити. Вживати протягом доби за кілька прийомів.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2197 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс