Яблука: корисний фрукт із вашого саду

20 вересня 2020

Яблука - самий звичний фрукт у нашій країні. Вони не тільки надзвичайно смачні, але й украй корисні. Про корисні властивості яблук можна писати цілі книги. Тут ми коротенько розглянемо тільки деякі з них.

80-90% від маси яблук становить вода. У яблуках містяться:

- Цукри (від 5 до 15%).

- Клітковина (0,6%).

- Вітаміни А, З, В1, В2, В6, Р, Е. У яблуках на 50% більше вітаміну A, чим в цитрусових. А ще в яблуках міститься достатньо вітамін B2 - у яблуках його більше, чим в інших фруктах. Його ще називають «вітаміном апетиту». Він необхідний для нормального травлення й росту. 

- Каротин.

- Мікроелементи: калій, натрій, залізо, марганець, кальцій, магній, сірка, алюміній, бор, ванадій, молібден, нікель, фтор, хром, цинк!

- Крохмаль (0,9%).

- Пектини (0,27%).

- Органічні кислоти (0,3-0,9%).

Так чому ж корисні ці речовини і яблука в цілому? 

10 КОРИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЯБЛУК 

1. Яблука знижують рівень холестерину в крові й перешкоджають розвитку атеросклерозу.

Завдяки високому вмісту пектину й рослинних волокон яблука знижують рівень холестерину в крові. Одне яблуко зі шкіркою містить 3,5 г волокон, а це більше 10% добової норми людини. У яблуці без шкірки міститься 2,7 г волокон. Нерозчинні молекули волокон прикріплюються до холестерину й сприяють виводові його з організму. Тим самим вони зменшують ризик закупорки судин холестериновими бляшками. 

Крім того, пектин зміцнює стінки кровоносних судин і допомагає запобігти розвитку атеросклерозу судин.

Уживання 2 яблук у день знижує рівень холестерину на 16%. А якщо, крім цього, з’їдати в день 1 голівку цибулі й випивати 4 чашки зеленого чаю, то ризик виникнення серцевих приступів знижується на 32%. 

2. Яблука сприяють нормалізації травлення

Харчові волокна, про яких ми говорили вище, не тільки допомагають підтримувати рівень холестерину в крові, але й запобігають запорам. Пектин допомагає впоратися з діареєю (поносом). Пектин поглинає токсини й отрути в кишечнику, стимулює його перистальтику (скорочення), перешкоджає процесам шумування, утвору каменів у жовчному міхурі.

Завдяки високому вмісту вітаміну G їх добре використовувати для підвищення апетиту. Яблука корисно їсти й для попередження нудоти й блювоти. 

3. Яблука корисні при нестачі вітамінів (гіповітамінозі).

Яблука застосовуються при авітамінозі, недокрів’ї, тому що в них багато вітамінів і мікроелементів. Із соку кислих яблук одержують екстракт яблучно-кислого заліза, застосовуваний при недокрів’ї.

У яблучному сокові багато кровотворних елементів — заліза й марганцю. Він містить калій, натрій і кальцій в оптимальних співвідношеннях, тому добре зміцнює серцево-судинну систему.

4. Яблука справляють загальнозміцнювальну дію...

... і підвищують стійкість організму до дії радіації. Вони зміцнюють імунну систему. Гарну загальнозміцнювальну дію справляє яблучний сік. Він досить корисний тим, хто веде спортивний спосіб життя, а також людям розумової праці й тим, хто веде малорухливий спосіб життя. 

Високий вміст цукрів (переважно фруктози) і органічних кислот сприяє нормалізації обміну речовин і відновленню організму після фізичних навантажень. 

Яблучний сік дуже корисний для хворих, що перенесли інфаркт, та допомагає їм під час відновлюваного періоду Але слід пам’ятати, що багато корисних речовин, які є у свіжо вичавленому яблучному сокові, зберігаються недовго (1-2 години), а в промисловому пакетованому сокові й у компоті вони взагалі не зберігаються. 

5. Яблука корисні при цукровому діабеті.

І це незважаючи на те, що яблука містять багато цукрів, тому що цукри в яблуках представлені, в основному, фруктозою, а вона не викликає перенасичення крові цукром (так звану гіперглікемію).

6. Яблука нормалізують обмін речовин.

Яблука відновлюють обмін речовин, нормалізують сольовий баланс, сприяють омолоджуванню організму й уповільненню процесів старіння. 

М’якоть яблук корисна для хворих, що перенесли хірургічну операцію Вона підвищує здатність організму до якнайшвидшого загоєння швів і його імунну активність. 

7. Яблука корисні для мізків.

Макроелементи фосфору, що містяться в яблуках, стимулюють мозкову діяльність і зміцнюють нервову систему. Тому, якщо ви страждаєте безсонням, то спробуйте перед сном з’їдати яблуко або випивати склянку яблучного соку.

8. Яблука захищають від раку.

Шкірка яблука містить велику кількість антиоксиданту кверцетину, який разом з вітаміном С заважає вільним радикалам впливати на організм. 

Пектин і нерозчинні волокна також справляють протиракову дію. Вони запобігають запорам і виводять шкідливі речовини з організму. Тим самим вони знижують імовірність розвитку рака товстої кишки. 

9. Яблука мають дезінфікуючі властивості.

Фітонциди яблук активні стосовно збудників дизентерії, золотистого стафілокока, протея, вірусів грипу А. Антимікробна активність фітонцидів збільшується від периферії плода до центру.

Яблука дезінфікують ротову порожнину, захищають зуби від карієсу й усувають дурний запах з рота. Причому недоспілі плоди мають більші дезінфікуючі властивості в порівнянні зі зрілими. 

10. Яблука очищають організм від шлаків і токсинів.

Пектини зв’язують і виводять солі важких металів (миш’яку, свинцю) з організму. 

Яблука перешкоджають утворенню сечової кислоти. Тому вони корисні при подагрі, хронічному ревматизмі. Завдяки своїй сечогінній дії яблука також сприяють виведенню з організму  шкідливих речовин.

У складі яблук міститься хлорогенова кислота, яка разом з пектином сприяє виведенню з організму солей щавлевої кислоти - оксалатів.

КОРИСНО ЗНАТИ... 

Краще вживати яблука свіжими, тому що вітамін С, що міститься в них, швидко окислиться на повітрі. Крім того, вони самі містять речовини, здатні окислити вітамін С. А термічна обробка приводить до знищення цих речовин і зменшенню в організмі вітаміну С. 

Намагайтеся не зрізати шкірку з яблук, тому що саме в ній утримується велика кількість пектину й волокон.

Не варто вживати в їжу підгнилі плоди, навіть якщо ви зріжете з них гнилизну. Навіть у ледь помітних ушкодженнях плода утворюються отрути - мітотоксини, які поширюються по всьому плодові. Мітотоксини впливають на серце, печінку й сприяють виникненню ракових захворювань.

ЧИ ВСІМ КОРИСНІ ЯБЛУКА?

При деяких захворюваннях можуть бути протипоказані різні сорти яблук. 

Приміром, хворим з виразковою хворобою шлунка, виразкою дванадцятипалої кишки й з гастритом з підвищеною кислотністю, кислі сорти яблук протипоказані. Хворим на виразку шлунку взагалі не можна їсти сирі яблука - найкраще замінити їх печеними або моченими. При цьому зелені яблука, очищені від шкірки й натерті на тертці, використовуються як ліки від гастриту. 

Якщо турбують коліти або сечокам’яна хвороба, то яблука найкраще вживати у вигляді пюре. 

Цінність яблук, крім усього іншого, полягає в тому, що вони доступні нам цілий рік. Народна мудрість говорить: «Одне яблуко в день звільнить вас від необхідності візиту до лікаря». Їжте яблука й не хворійте!

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1872 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс