Від застуди до ревматизму: ефективне лікування куркумою

18 липня 2020

Французькі генетики вивчили вплив куркуми на серцево-судинну систему на генетичному рівні й довели, що вона не просто стимулює омолодження організму, завдяки антиоксидантам, але й дозволяє уникнути проблем зі склеротичними бляшками на стінках судин.

У рамках дослідження вивчався вплив на гени як гесперидину, так і куркумину – природних рослинних антиоксидантів. Регулярне, протягом не менш 4-х місяців, уживання куркуми гризунами привело до 26%-го зменшення жирових відкладань, у тому числі, і на стінках судин.

ВІТИЛІГО

В Індії для лікування вітиліго використовується мазь на основі куркуми. 200-250 г куркуми покласти в 4 л води на ніч. Ранком кип’ятити, поки не залишиться половина. Змішати те, що залишилося, з 300 мг гірчичної олії. Кип’ятити на повільному вогні, поки вся вода не випариться. Отриману олію перелити в пляшку темного скла. Ця олія наноситься на білі плями на шкірі зранку і ввечері протягом декількох місяців.

ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ТОНЗИЛіТіВ, ФАРИНГІТІВ

На 0,5 склянки води кімнатної температури беруть по щіпці куркуми й солі. Полощуть горло 4-6 разів на день, у тому числі обов’язково на ніч і після сну.

Також при фарингіті: 1 чайну ложку меду змішати з 1/2 чайної ложки куркуми. Тримати в ротові 3-4 рази в день по кілька хвилин.

При респіраторних, простудних захворюваннях, а також для очищення крові куркуму застосовують так: 0,5 чайної ложки куркуми заварити 0,5 склянки окропу, додати чайну ложку меду, настояти під кришкою 5 хвилин. Пити 2-3 рази в день.

Куркума здатна полегшувати відхаркування, знімати головний біль і зменшувати прояви риніту і його похідних – синуситу, гаймориту. Усередину приймають по половині чайної ложки порошку, розчиненої в теплому молоці. Для промивання носоглотки й горла застосовують суміш із половини чайної ложки куркуми, ложки солі й половини літра води.

КОН’ЮНКТИВІТИ, БЛЕФАРИТИ ТА ІНШІ ЗАПАЛЬНІ ЗАХВОРЮВАННЯ ОЧЕЙ

Готують відвар куркуми: дві чайні ложки порошку заливають половиною літра окропу, ставлять на вогонь і варять доти, поки половина рідини не випарується. Відвар охолоджують, проціджують і використовують для закапування в очі по одній краплі двічі на добу.

АЛЕРГІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

Куркума має здатність рятувати людей від таких проявів алергії, як астма й кропивниця. Для цього її просто додають у щоденний раціон. Крім того, половина чайної ложки куркуми, розчинена в половині склянки молока здатна зняти приступ астматичної ядухи.

ОЧИЩЕННЯ ОРГАНІЗМУ КУРКУМОЮ

В Аюверді зазначений досить цікавий приклад очищення всіх Дош (складових стихій людського організму) за допомогою куркуми. При цьому пряний порошок необхідно вживати натще по половині чайної ложки протягом двадцяти днів. Як правило, очищення організму проводять навесні й восени.

КУРКУМА В ЯКОСТІ КОСМЕТИЧНОГО ЗАСОБУ

Куркума – один з тих засобів, які значно поліпшують стан шкіри, знімають осередки запалення й надають гладкість і пружність.

Маску готують із порошку пряності й вівсяного борошна в співвідношенні: чайна ложка куркуми до столової ложки вівсяного борошна, небагато води для утворення кашки.

Отриману суміш наносять на обличчя, руки й осередки ураження шкіри запальними захворюваннями, такими як дерматит, екзема, псоріаз. Куркума сприяє поліпшенню капілярного кровообігу в області нанесення, а як наслідок, виведенню токсинів і вільних радикалів, знімає запалення, насичує вітамінами й антиоксидантами, стимулює вироблення гіалуронової кислоти.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ПРИЙОМУ КУРКУМЫ

Індійська пряність, що стала популярною в усьому світі, практично універсальна. Застосовувати її можна й дорослим, і дітям, і старим. Немає виключень і для людей зі зміненим гормональним фоном – вагітних й матерів, що годують, підлітків і людей з патологіями ендокринної системи. 

Проте, з будь-якого правила виключення мають бути: куркуму не слід приймати хворим холециститом, зі стазом жовчі й наявністю каменів у жовчних протоках.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2136 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс