Про огірки та їхню користь
Користь огірків для організму людини неоціненна, незважаючи на те, що вони на 95% складаються з води. Однак у решті 5-6% міститься 2% цукру (глюкоза і фруктоза, крохмаль), 1,5% білка, 0,75% клітковини, ароматичні речовини. Вміст вітаміну В2 в огірку більше, ніж у редисці, В1 більше, ніж у буряці, йоду більше, ніж в інших овочевих культурах. Помічено, що дрібні плоди містять більше аскорбінової кислоти, а із збільшенням розміру овочів вміст її знижується, тому вищий за все вміст вітаміну С у перших і масових зборах, потім він знижується.
Ще в огірках містяться каротин, хлорофіл, фолієва, кавова та інші кислоти. В огірках є калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо, кремній, хлор, алюміній, марганець, нікель, мідь, цинк, свинець, хром, срібло, титан, кобальт, цирконій та інші речовини. Ось вам і простий нехитрий огірочок!
Дієтичні й лікувальні властивості мають 8-12-денні зав’язі. Високий вміст калію прискорює рух води в організмі. Огірок є сильним сечогінним засобом, видаляє набряки, знижує артеріальний тиск, попереджає дистрофічні й запальні процеси в міокарді і має сприятливу дію при порушеннях серцевого ритму. Грунтові огірки багатші за вмістом поживних речовин ніж тепличні.
Вони мають такі види дії: антисклеротичну, антитоксичну, болезаспокійливу, гіпотензивну, жарознижуючу, протипухлинну, послаблюючу, спазмолітичну.
У народній медицині використовується вся рослина. Поєднання лужних солей, калію і йоду незамінне при серцево-судинних захворюваннях і хворобах щитовидної залози. Органічні кислоти необхідні при розладах травлення, секреції шлунка і підшлункової залози, печінки, моторної функції кишечнику. Лікувальний ефект - при зниженій кислотності, старечих спастичних і атонічних запорах, розвитку гнильних процесів у кишечнику і дисбактеріозі.
Кремній і сірка необхідні для регенерації покривного епітелію шлунково-кишкового тракту, при ерозивному гастриті і виразковій хворобі шлунка. Наявність цинку робить огірок корисним для діабетиків.
Сік втамовує спрагу, охолоджує організм у лихоманці, очищає його від шлаків, попереджає перехід вуглеводів у жири, сприяє кращому засвоєнню білків і жирів, нейтралізує кислі продукти, запобігає відкладенню солей.
У косметології м’якоть огірка додається в маски, які відбілюють шкіру і роблять її пружною і еластичною.
Огіркові маски для оздоровлення шкіри лиця прекрасно зволожують, матирують і тонізують її, видаляють зайвий жирний блиск і захищають від шкідливого впливу ультрафіолету.
Огірок для лиця потрібно використовувати виключно в свіжому вигляді.
А для лікування волосся і шкіри голови огіркова м’якоть і сік овоча досі залишаються ефективним засобом. Волосся після огіркової маски стає красивим, блискучим і здоровим.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2701 |
|
© Газета Домовик 2012-2023