Коріандр - ліки без ризиків

4 лютого 2019

Коріандр, який не вважається сильнодіючою лікарською рослиною, як кулінарна пряність - просто диво. Його зелень і насіння, називані в кулінарних рецептах «кінзою», цінуються як добавка в салати й супи.

КОРІАНДР ВІД ЧАСІВ ФАРАОНІВ ДО НАШИХ ДНІВ

Ритуальним церемоніалом при похованні померлого фараона передбачалося класти, як відомо, до нього в гробницю, тільки саме необхідне. Дослідники знаходять насіння коріандру в багатьох гробницях фараонів, покладених, цілком ймовірно, для запаху або ж для запобігання у фараонів у наступних життях захворювань ЖКТ.

Римляни зуміли одержати від єгиптян коріандр, але використовували цю дивну спецію здебільшого для консервування продуктів, що швидко псувалися. Для тих же, у кого є проблема зі шлунком через гостру їжу, то коріандр здатний у деякій мірі зм’якшити таку проблему, роблячи їжу не тільки смачною, але й по-своєму гармонічною.

Збережені рукописи лікарів стародавності, що дійшли до наших днів, переконують нас у тому, що коріандр був досить розповсюдженим лікарським засобом тієї пори.

Навіть із глибин III століття до нашої ери мистецтво лікарів Прадавнього Китаю вражає нашу уяву. У працях китайських цілителів того часу висловлювалося думка про те, що коріандр, як і морська капуста - це ті рослини, які сприяють довголіттю.

У Європі у професійних лікарів коріандр не викликав належного інтересу, але в народі він служив споконвіків відмінним засобом для лікування шлункових хвороб. До речі, ще Гіппократ використовував цю чудову пряність як ефективний засіб від метеоризму.

Необхідно до того ж визнати, що магній, кальцій, фосфор і вітаміни З, А, В1, В2, В3, що містяться в коріандрі, саме й сприяють активізації захисних сил організму від паразитарних мікроорганізмів і погроз зовнішнього середовища.

Увесь секрет коріандру в тому, що він не гарячить, а, навпаки, прохолоджує. Досвідчені господарки рекомендують молоти насіння коріандру безпосередньо прямо перед трапезою з метою більш повного збереження його аромату.

У кулінарній практиці господарок ця пряність використовується при приготуванні квасу, засолюванні капусти, у картопляних, бобових і солодких блюдах, піцах, сиропах, пудингах і мусах. У Франції - у сирах і соусах. Багато господарок віддають перевагу коріандру, який поставляється з Індії.

КОРІАНДР, ЯК ЗАСІБ З ПОБУТОВОЇ АПТЕЧКИ

• Від болів у животі

Для рятування від болів у животі треба 1-2 чайних ложки насіння або 1/2 чайних ложки меленого коріандру заварити 1 склянкою окропу й пити як чай.

При нетравленні ж і розладі шлунка можна використовувати настій насіння коріандру в суміші з насінням кардамону. Якщо ж додати в такий відвар ще й кірки гранату, то це заспокоїть шлунок і зупинить неінфекційну діарею.

А от напій з коріандру в співвідношенні на склянку окропу 1-2 чайних ложки насіння - найбільш ефективний засіб від печії, крім того, відмінно усуває печіння в шлунку, відрижку й сприяє загоєнню наявних на стінках слизової шлунка різного роду ушкоджень.

• Коріандр проти інфекційних збудників

Вище було згадано про те, що римляни використовували коріандр для консервації швидкопсувних продуктів і заготовок. Для того часу, коли були відсутні холодильники, це було досить-таки радикальним засобом.

Лабораторними дослідженнями, з використанням сучасного встаткування, удалося виявити в коріандрі речовини, що володіють здатністю знищувати мікроорганізми, що викликають псування продуктів.

Загальновідомо, що після проникнення мікроорганізмів у кожну подряпину й відкриту ранку на тілі людини утворюються нагноєння. От у таких випадках, щоб убезпечити себе під час відсутності йоду й тим більше перекису водню від нагноєння, треба посипати рану порошком коріандру.

• Коріандр проти алергії

При алергійних проявах поліпшенню самопочуття буде сприяти питво коріандрового чаю. При безлічі різновидів алергійних проявів як у дорослих, так і у дітей коріандровий чай виводить токсини й рятує від сверблячки.

• Коріандр при запальних захворюваннях очей і кон’юнктивіті

Щоб зняти запалення й виключити всяке занепокоєння, дуже ефективним буде промивання очей міцним настоєм коріандру. Із цією метою 1 столову ложку насіння коріандру заварюємо в 1 склянці окропу й після 30 хвилин настоювання й остигання до теплої прийнятної температури засіб для промивання очей готовий.

• Коріандр у зціленні сечостатевої системи й жовчного міхура

Крім того, що коріандр здатний перешкоджати розвитку мікробної інфекції, він до того ж має здатність діяти як сечогінний і жовчогінний засіб. Настої й відвари з коріандром допомагають при циститі, запаленні нирок і жовчного міхура.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2291 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс