Герань підвищує згортання крові та лікує запалене горло
Герань досить часто можна побачити на підвіконнях помешкань. Але ж ми часом навіть не уявляємо, яка ця рослина недооцінена. Герань не тільки прикрашає вікно, але й може допомогти при багатьох недугах.
Справедливості заради слід зазначити, що за назвою “герань” ботаніки розуміють пеларгонію. Усього триста років тому цю рослину стали вирощувати як декоративну. До цього пеларгонія росла в дикій південноафриканській місцевості, де й зараз зустрічається близько 280 видів чагарників і напівчагарників пеларгонії. Крім того, зараз із декількох материнських видів виведені гібриди – домашня, садова, запашна та інші.
Удома герань розводять заради гарних квіток і запаху. Причому особливо ароматні сорти саме не мають квіток. А у запашних сортів досить злегка потерти листя, щоб відчути освіжаючий рожевий, лимонний, яблучний або м’ятний аромат. Пеларгонія настільки багата ефірними оліями, що деякі сорти тільки й вирощують для парфумерів. У принципі, будь-яка герань не особливо примхлива. Їй би лише побільше світла й помірний полив.
Але не тільки оліями заслужила любов ця рослина. У ній також у великій кількості містяться кислоти, камедь, крохмаль, пектин, цукор і таніни. Враховуючи такий склад, з листків і коріння можна готувати настої й настойки. Препарати з герані прискорюють процес рубцювання тканин, перешкоджають секреції рідин, при прийманні усередину сповільнюють усмоктування заліза й інших мінералів. Крім того, вони застосовуються у вигляді полоскань ротової порожнини й горла при лікуванні фарингіту, підвищують згортання крові, справляють в’язку дію, зменшують носову кровотечу, лікують кровотечі в ротовій порожнині. Для приготування настою одну чайну ложку здрібнених листків заливають склянкою окропу, настоюють 2-3 години й проціджують. Для полоскань настій розводять водою в пропорції 1:4. Настойку готують із коріння. 10 г сировини заливають 1/2 склянки 70%-ого спирту й настоюють від 5 до 7 днів. Застосовують її по 30-40 капель у день.
Мати вдома такого лікаря дуже зручно. Тим більше що він “ під рукою” цілий рік. Однак слід врахувати, що препарати з герані не рекомендуються при вагітності, схильності до діареї, а також людям похилого віку.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2995 |
|
© Газета Домовик 2012-2023