Правильне вживання горіхів

13 вересня 2018

Усі ми горішки любимо і часто їмо їх без міри. Користі від цього, зрозуміло, ніякої. А от розумне, правильне вживання горіхів серйозно зміцнить здоров'я й допоможе впоратися з багатьма недугами.

ВОЛОСЬКИЙ ГОРІХ

При всій різноманітності горіхового царства більшість дієтологів віддають перевагу волоському горіху. Він є джерелом вітаміну С - усього лише в 5 волоських горіхах міститься повна добова норма вітаміну, необхідна для дорослої людини. Але це не єдина гідність волоського горіха. Він зміцнює силу м'язів і швидко знімає м'язову утому. Після фізичного навантаження бажано з'їдати 3 волоських горіха. Вони також незамінні при схильності до закрепів і ослабленій роботі шлунка.

Волоські горіхи чи не краща профілактика атеросклерозу: змішайте 10 ядер волоських горіхів з 2 часточками розтертого часнику, заправте 1 ст. л. соняшникової олії. Можна для смаку додати тертий сир. З масою, що вийшла, робіть бутерброди. 

Суміш горіхів у комбінації з ізюмом зміцнює серцевий м'яз. Зелені горіхи, зібрані до кінця червня, у комбінації з медом підвищують імунітет. При порушенні функції щитовидної залози ранок кожного дня варто починати із трьох ядер спілого волоського горіха й однієї десертної ложки меду. Але пам'ятайте: волоські горіхи засвоюються організмом тільки при ретельному й повільному пережовуванні.

Після важких операцій і стресів необхідно приймати горіховий бальзам. 100 г листя алое промити, порізати й залити 1,5 склянки води. Настоювати 1,5 години, процідити й додати 500 г здрібнених ядер волоських горіхів і 300 г меду. Зберігати в скляному, щільно закритому посуді в темному прохолодному місці. Приймати по 1 ст. ложці 3 рази на день за півгодини до їжі.

ФІСТАШКИ ВІД УТОМИ

Мало кому відомо, що у фісташках міститься кальцій, магній, фосфор, залізо й фолієва кислота. І тому вони непогано допомагають при хронічній утомі, гіпертонії, хворобах печінки й серця, а також під час інтенсивних фізичних навантажень. Але своїми ефірними оліями фісташки становлять певну небезпеку. З цієї причини їх навіть збирають тільки вночі, тому що під впливом сонячних ультрафіолетових променів листя фісташкового чагарнику виділяє ефірні олії, через які може закружитися голова навіть у найздоровішої людини. Однак у невеликій кількості ці олії надзвичайно корисні для підтримки життєвого тонусу, тому рекомендована норма добового споживання фісташок не повинна перевищувати 10-15 ядер.

МИГДАЛЬ - ЧИСТИЛЬНИК

Один з різновидів мигдального горіха - гіркий мигдаль - містить велику кількість ефірних олій. Припустима денна норма гіркого мигдалю - два зернятка. Зате солодкий мигдаль, що відмінно живить пам'ять і зір, можна їсти в досить великих кількостях. 

Мигдаль багатий жирами, втім, як і мінеральними речовинами та вітамінами. Однак жири в ньому переважають ненасичені, тому ці горіхи часто рекомендують при підвищеному рівні холестерину й ожирінні: вважається, що мигдаль уміє очищати внутрішні органі від шлаків. Однак він важко переварюється в слабкому шлунку, а при «передозуванні» може нашкодити кишечнику. При захворюваннях шлунково-кишкового тракту й нирок рекомендується їсти мигдальні горіхи, запиваючи їх гарячим молоком.

КЕДРОВІ ЛІКИ

Найбільш дієтичним можна вважати кедровий горіх. У ньому немає холестерину, а природний білок за складом близький до тканин людини, тому засвоюється на 99%. Багатий кедровий горіх і амінокислотами й вітамінами. Але фітотерапевти люблять кедр за достаток антиоксидантів - речовин, що гальмують старіння організму. Він корисний при зниженому імунітеті, алергіях і атеросклерозі. Кедрові горішки найбільш ніжні й делікатні.

У лікувальних цілях можна приготувати кедровий еліксир, корисний при всіх видах запалень внутрішніх органів. Кілька годин вимочуйте 0,5 склянки кедрових горіхів у невеликій кількості води. Потім збийте міксером, додавши води до 2 склянок. Процідіть. Цей настій можна пити по кілька разів на день. Його додають у чай і каші, які при цьому здобувають ніжний горіховий смак.

ФУНДУК ДЛЯ М'ЯЗІВ І КРОВІ

Лісовий горіх - фундук живить усі м'язові тканини, тому що містить унікальну комбінацію білка й вітаміну E. Фундук корисний і тим, хто страждає сечокам'яною хворобою. У суміші з медом фундук допомагає побороти недокрів'я й виснаження. І хоча фундук - один із найбагатших жирами горіхів (67% від маси), його дозволяється їсти діабетикам і дієтикам, завдяки низькому вмісту вуглеводів. Він також благотворно впливає на печінку, виводячи з неї шлаки, запобігає гнильним процесам в організмі. Фундук підвищує лактацію й рекомендований матерям, що годують. 

Молочко з лісового горіха заспокоює нервові симптоми та лікує хронічні бронхіти.

50 ядер горіхів розколоти й замочити на 10 годин у склянці теплої води. Потім розтерти в ступці й настояти три години, скип'ятити і процідити. Додати 5 ст. ложок вершків і не менше двох десертних ложок меду. Приймати по 1 ст. ложці два рази на день перед їжею.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3125 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс