Напої для профілактики застудних захворювань

26 жовтня 2017

Разом з осінню прийшли холодні й вітряні дні - з кожним днем усе більше застуджених людей, скарг на різні лор-захворювання. Аюрведа рекомендує заздалегідь усією родиною вживати профілактичних заходів, щоб убезпечити себе та близьких.

Включіть у свій раціон більше спецій, особливо імбир, куркуму, асафетиду - вони мають яскраво виражені протимікробні й противірусні властивості. Додавайте в напої лимон і мед, пийте трав'яні чаї, адже вони не тільки смачні, але й корисні: виявляють профілактичний і лікувальний ефект. Ось кілька простих рецептів напоїв для профілактики застуди.

ІМБИРНИЙ НАПІЙ

У багатьох цей чай став майже головним народним засобом, що допомагають у боротьбі із застудними захворюваннями. Він зігріває, тонізує, виводить токсини й виявляє загальнозміцнювальну дію на організм. Серед інших корисних властивостей імбирного напою - поліпшення мозкового кровообігу, зміцнення пам'яті, крім того, цей напій сприяє поліпшенню кольору шкіри. 

На 1 літр води вам знадобиться 2-3 ст. л. імбиру (тертого або порізаного скибочками), 2-3 ст. л. меду (пам'ятайте, що мед можна додавати тільки в теплі напої), також за бажанням щіпка меленого чорного перцю й сік лимона або апельсина (можна використовувати часточки). У закипілу воду додайте імбир, нехай він покипить 2-3 хвилини. Процідіть, додайте підсолоджувач, перець, цитрусові. Можна додати листя м'яти. 

ЛИПОВИЙ ЧАЙ

Цей напій виявляє протизапальну й потогінну дію, має жарознижуючі і відхаркувальні властивості, виводить токсини. Його рекомендується пити при застудах, які супроводжуються високою температурою. Впливає на дихальну систему, допомагає в боротьбі з безсонням. Але потрібно пам'ятати, що липовий чай стимулює серцеву діяльність, а це приводить до перезбудження нервової системи, тому пити його щодня багато не варто. 

Для готування липового чаю з розрахунку на 1 літр води знадобиться чверть склянки липового цвіту, 2 ст. л. зеленого чаю, мед. Сухі квіти потрібно помістити у фаянсовий або керамічний посуд, залити гарячою водою (але не окропом, приблизно 90-95°С). Щільно закрити, укутати й настоювати 15 хвилин. Потім додати зелений чай (за бажанням) і настоювати ще 2-3 хвилини. Процідити, і коли чай достатньо охолоне, додати мед і часточки лимона за смаком. 

Якщо свіжий чай не допили, виливати його не варто. Розлийте напій по формочках і відправте в морозильник. Протирайте обличчя липовим льодом: він робить шкіру бархатистою і усуває запалення.

ІВАН-ЧАЙ

Кипрей здавна використовувався в народній медицині. Настоями й відварами з іван-чаю лікували злоякісні пухлини, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, ангіни, мігрені, нервові захворювання, простатит, діатез, псоріаз, жіночі захворювання. Хімічний склад цієї рослини багатий дубильними речовинами, які мають протизапальні та знеболюючі властивості. Крім того, іван-чай містить аскорбінову кислоту й каротин, про користь яких для організму говорити не доводиться.

Іван-чай – потужний заспокійливий засіб і засіб від безсоння, депресії, мігрені та осінньої нудьги.

2 ч. л. сухої трави залийте 600 мл окропу. Ємкість щільно закрийте й залишіть настоюватися протягом 10-15 хвилин, після чого перемішайте настій (він містить у своєму складі ефірні олії, тому напій не псується протягом декількох днів, але найкраще вживати його свіжоприготовленим). Концентрація багато в чому залежить від ваших смакових переваг. 

Замість цукру в цей смачний і корисний чай можна додати мед або їсти вприкуску з ізюмом, фініками або іншими сухофруктами.

ЧАЙ ІЗ ШИПШИНИ

Цей напій також відмінно поліпшує імунітет, допомагає впоратися із застудою та запальними процесами. Регулярне вживання такого чаю благотворно впливає на роботу сечогінної системи і шлунково-кишкового тракту, є одним із заходів профілактики виникнення каменів у нирках. Однак тим, хто страждає гастритом, виразковою хворобою або схильний до тромбофлебітів, пити чай із шипшини потрібно дуже дозовано. 

На 1 літр води вам знадобиться 5-6 ст. л. сушених плодів шипшини, 2-3 ст. л. меду, 2 ч. л. лимонного соку. Кип'ятити чай із шипшини не потрібно, оскільки це зруйнує вітамін, що міститься в плодах шипшини С. Просто залийте попередньо здрібнені плоди окропом і залишіть настоятися на 10 хвилин. Використовуйте фаянсовий або керамічний посуд. Процідіть відвар, дайте трохи охолонути, після чого додайте мед, лимонний сік. За бажанням можна додати трохи листя гібіскуса.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3988 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс