Як остудити кімнату без кондиціонера
Палюча спека може стати причиною погіршення самопочуття, а сховатися від неї найчастіше просто ніде. Якщо немає можливості кинути все й відправитися до найближчої водойми, а в будинку або квартирі немає кондиціонера, можна спробувати остудити приміщення за допомогою простих прийомів, які доступні кожному.
ПОРАДА ПЕРША - ЯКНАЙМЕНШЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЕЛЕКТРИЧНІ ПРИЛАДИ
І ноутбуки, і телевізори, і комп'ютери під час роботи нагріваються й виділяють тепло, підвищуючи температуру в і без того розпеченому приміщенні. Використовуйте літній період для того, щоб максимально відпочити від техніки, яку краще взагалі відключити від електричної мережі.
ПОРАДА ДРУГА - СХОВАЙТЕ КІМНАТИ ВІД СОНЯЧНИХ ПРОМЕНІВ
Жалюзі, ролети, римські штори, просто щільні тканинні портьєри - усі засоби гарні для того, щоб укритися від прямого влучення сонячних променів. Без занавісок вам не вдасться навіть просто поспати зранку подовше, адже влітку сонце встає дуже рано і відразу починає прогрівати приміщення.
Краще, якщо ролети будуть із тканини, яка має сонцевідбиваючу поверхню. Один з найпростіших і дешевих варіантів укритися від сонця - наклеїти на скло сонцезахисну фольгу. Правда, восени її доведеться позбуватися, але зате все літо в кімнатах буде приємний прохолодний півморок.
ПОРАДА ТРЕТЯ - ВИКОРИСТОВУЙТЕ ВЕНТИЛЯТОР
Якщо кондиціонер ви не придбали, можна використовувати звичайний вентилятор. Щоб підсилити ефект, радимо перед вентилятором поставити миску або іншу відкриту ємкість із крижаною водою. Повітря буде проходити над поверхнею води й охолоджуватися. Та й сам протяг у літну спеку - явище дуже приємне.
ПОРАДА ЧЕТВЕРТА - НАВІС НАД ВХОДОМ
Це варіант для жителів приватних будинків. Якщо вхід у будинок перебуває із сонячного боку, то навіс просто необхідний, адже без нього приміщення буде миттєво прогріватися. Можна облаштувати тимчасовий, літній тканинний навіс, якщо немає більш надійного козирка. Удалим варіантом можна назвати живий зелений захист будинку, наприклад, перголу, повиту виноградом.
ПОРАДА П'ЯТА - УНИКАЙТЕ БУДЬ-ЯКИХ СИНТЕТИЧНИХ ТКАНИН
Нехай ваш літній комплект постільної білизни буде легким, бавовняним або лляним. Такі тканини в спеку будуть набагато приємнішими. А якщо перед тим, як лягати спати, намочити простирадло або покривало, заснути буде набагато простіше, поки тканина не висохла.
ПОРАДА ШОСТА - ГУМОВА ГРІЛКА
Улітку вона також може стати способом охолодження. Наберіть у грілку холодну воду й покладіть в постіль перед сном, щоб комфортно заснути. Замінити таку гумову ємкість можуть звичайні пластикові пляшки з водою, які можна заморозити перед використанням.
ПОРАДА СЬОМА - ПРОХОЛОДНА ВАННА
Певен, що вам і самим у спеку зовсім не хочеться приймати гарячі ванни. Тим більше, що під час нагрівання води, наприклад, газовою колонкою або електричним бойлером приміщення додатково нагріється. Якщо набрати у ванну холодну воду, вона стане джерелом прохолоді, у будь-який момент можна буде умитися. Для жителів приватних будинків улітку ідеальним варіантом стане вуличний душ.
ПОРАДА ВОСЬМА - ПОМЕНШЕ ГОТУВАТИ
Певен, що господаркам ця порада сподобається особливо. Уникайте в спеку використання духової шафи, стояти біля якої стане справжнім катуванням. Літні свіжі салати, легкі холодні супи, холодник - страви, які не потрібно довго готувати. До того ж у спеку саме такі варіанти стануть ідеальним вибором для корисного й малокалорійного обіду або вечері.
ПОРАДА ДЕВ'ЯТА - ПОБІЛЬШЕ СВІЖОГО ПОВІТРЯ
У літній полудень вікна краще тримати закритими й щільно заштореними, щоб приміщення поменше нагрівалося. А от вранці і після заходу сонця всі вікна і двері варто відчинити, щоб улаштувати протяг і остудити кімнати.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7309 |
|
© Газета Домовик 2012-2023