Безсоння змушує людей бачити світ у негативному світлі

3 травня 2017

У дослідженні вчених з Університету Іллінойсу взяли участь 78 людей у віці від 18 до 65 років із тривожним розладом, клінічною депресією або обома психічними розладами. 

Добровольці відповіли на запитання про якість сну в порівнянні з попереднім місяцем. Також учасники протягом шести днів носили актиграфи - обладнання, що реєструвало час їх сну і неспання, пише The Hindustan Times.

Учасникам показували зображення сцен насильства. Добровольців просили дивитися на зображення, не контролюючи свою реакцію, або спробувати надати побаченому позитивний смисл. Наприклад, побачивши фото побитої жінки, учасники могли уявити, що перед ними не жертва насильства, а акторка, яка наклала грим для ролі. У процесі експерименту вчені робили добровольцям фмрт.

Фахівці виділили дві групи добровольців. У першої зниження якості сну було виявлено за допомогою опитувача, а в другої проблеми зі сном удалося виявити завдяки актиграфам. Дослідники встановили: в учасників з першої групи активність у дорсальній зоні передньої поясної кори виявилася знижена, а в добровольців із другої - підвищена. Дану відмінність учені пояснюють тим, що актиграф і опитувач оцінюють різні параметри.

Опитувач показав, що троє з кожних чотирьох добровольців страждали від серйозних порушень сну. Крім того, згідно даним актиграфів, у більшості учасників було безсоння. За словами дослідників, проблеми зі сном і підвищення активності в дорсальній зоні передньої поясної кори заважали людям позитивно дивитися на світ.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4601 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс