Сіль - найнебезпечніший для серця продукт
Австралійські вчені прийшли до висновку, що достатньо знизити вживання одного звичного продукту, щоб значно зменшити кількість серцево-судинних захворювань, передає Хроніка інфо.
Виявляється, продуктом, що шкодить серцю і всій серцево-судинній системі, є звичайна поварена сіль.
На думку австралійських дослідників, шкода солі недооцінюється, хоча вона дуже швидко і дуже негативно впливає на судини відразу після її застосування. При регулярному вживанні великої кількості солоних продуктів, у людини можуть розвинутися ті або інші патології серцево-судинної системи.
Любов до солоного приводить до підвищення ризику гіпертонії, інсультів і інфарктів. Особливо, у людей, які мають схильність до таких захворювань. А це хворі, у яких є: генетична схильність, зайва вага, діабет, часті стреси й нікотинова залежність.
Чим більше і частіше ви підсолюєте їжу, чим більш безконтрольно сіль використовується в готовій продукції (ковбаса, напівфабрикати, соуси), тим вища ймовірність порушень у роботі серцево-судинної системи. І отут шкода солі є незаперечною.
"Уживання солоної їжі приводить до практично миттєвого й різкого розширення судин, а потім до такого ж різкого звуження, а також провокує накопичення холестерину в організмі, що приводить до проблем з судинами", - відзначила одна з авторів роботи Касі Дікінсон.
Звичайно люди вживають від 8 до 12 г солі на добу, а при цьому вже 3,8 г є ризикованою дозою.
Безсольова дієта, у першу чергу, показана людям із проблемами нирок і сечовивідної системи, ожирінням, гіпертонією, схильністю до інсульту й інфаркту в сімейному анамнезі (хтось із близьких має одне із цих захворювань).
Взагалі, учені настоюють, щоб шкода солі пропагувалася так само, як і шкода цукру. Адже ризики для здоров'я дуже великі. Не варто їх недооцінювати.
Усім аматорам солоного важливо регулярно чистити судини за допомогою простих засобів, стежити за дієтою, достатньо пити і займатися спортом. Але, у першу чергу, варто мінімізувати кількість споживаної солі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5593 |
|
© Газета Домовик 2012-2023