Приготуйте смачні й цілющі напої з дикої троянди
Якщо хочете підвищити опірність організму різним захворюванням, поліпшити працездатність і підняти загальний тонус, то регулярно приймайте настій плодів шипшини. Одного тільки вітаміну С у плодах шипшини міститься в 50 разів більше, ніж у лимоні!
Цей кисло-солодкий напій багатий не тільки аскорбіновою кислотою, але й вітамінами РР, B1, B2, E, К, каротином. Багряні ягідки містять яблучну, лимонну та інші кислоти, а також пектини, солі заліза, кальцію, марганцю, магнію. Універсальні властивості цієї рослини дозволяють використовувати її при лікуванні багатьох захворювань. У сезон застуд, інфекцій і авітамінозу кращого вітамінного підживлення вам не знайти.
Найбільш широко застосовуються в медицині плоди шипшини. Вони мають злегка кислуватий приємний смак. Крім полівітамінної насиченості, ягоди мають жовчогінні, протизапальні та сечогінні властивості, регулюють діяльність шлунково-кишкового тракту, благотворно впливають на кровотворні органи. Препарати на основі плодів шипшини призначають при недокрів'ї й атеросклерозі, а також переломах, ниркокам'яній хворобі, зниженій секреції шлунка, гастритах, колітах, жіночих хворобах.
Здавна, хоч і не так широко, використовують корінь шипшини: для ножних ванн, як засіб проти глистів, а також для поліпшення травлення. З пелюстків квіток дикої троянди готують варення, а проварені з медом - ефективні ліки при бешихових запаленнях.
Неодмінно скористайтеся унікальними властивостями цієї рослини.
РЕЦЕПТИ ЦІЛЮЩИХ ЗБОРІВ
Відвар готують наступним чином: суміш трав заливають зазначеною кількістю води й кип'ятять близько 10 хвилин на маленькому вогні, потім настоюють кілька годин.
1. При гіповітамінозі, епідеміях вірусних захворювань, важких травмах, маткових, шлункових і гемороїдальних кровотечах, у післяопераційний період, при постійному знаходженні в зонах підвищеної радіації, а також для стимуляції імунних процесів.
Склад: плоди шипшини (50 г), глоду (50 г), горобини звичайної (40 г), лісової малини (30 г), калини (20 г), вода (2 л).
Приймайте відвар по 30-40 мл 2-3 рази на добу за півгодини до їжі. Тривалість лікування лікар призначає індивідуально після обстеження, залежно від діагнозу.
2. Для лікування захворювань печінки, підшлункової залози, обмінних поліартритів, остеохондрозу.
Склад: плоди шипшини (50 г), кореневища пирію повзучого (50 г), корінь цикорію (40 г), листя м'яти перцевої (30 г), листя й квіти чебрецю садового (20 г), вода (2 л).
Приймайте відвар по 30-40 мл, 3-4 рази на добу за півгодини до їжі. Курс лікування зазвичай триває не менше 1,5-2 років із щоквартальними перервами на 10-15 днів. Можна також накладати примочки на хворі місця (при остеохондрозі, радикуліті, невриті) з гарячого процідженого відвару 2-3 рази на тиждень протягом 3-4 місяців.
3. При тріщинах сосків, пролежнях, бешисі, дерматозах, трофічних виразках.
Склад: плоди шипшини (50 г), бруньки тополі чорної (50 г), листя берези (40 г), корінь цикорію (30 г), корінь із кореневищами кровохлебки лікарської (20 г), вода (2 л).
Приймайте відвар по 30-40 мл 3-4 рази на добу за півгодини до їжі. Курс лікування призначається фітотерапевтом індивідуально (як правило, не менше 2-х місяців). Можна також робити гарячі примочки 4-5 разів на тиждень протягом одного - трьох місяців.
4. Для лікування поліартритів, люмбаго, екземи, діатезу, псоріазу, а також при ангіопатіях (ускладнення цукрового діабету), у реабілітаційний період після важких травм, великих опіків, обморожень.
Склад: плоди шипшини (50 г), насіння вівса посівного (50 г), плоди глоду колючого (20 г), листя і стебла м'яти перцевої (50 г), рильця кукурудзи звичайної (30 г), кореневища пирію повзучого (150 г), артезіанська вода (3 л).
Сировину подрібнити (наприклад, кавомолкою), залити водою і кип'ятити на повільному вогні 10 хвилин, потім настоювати 2 години. Відвар процідити й додати у ванну (температура води 37-40 градусів). Приймати ванну по 10-15 хвилин 2-3 рази на тиждень. Курс лікування 2-3 місяці.
Зверніть увагу! При готуванні відвару заливайте трави холодною (!) водою. Справа в тому, що при поступовому нагріванні на повільному вогні із сухої сировини вивільняється більше активних речовин, які переходять у відвар. А якщо відразу залити трави окропом, вони "віддадуть" менше вітамінів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2685 |
|
© Газета Домовик 2012-2023