Зелена аптека: солодець

22 вересня 2016

Солодець - суперзасіб при кашлі - у древніх рецептах зустрічається дуже часто. Саме він був першорядним лікувальним зіллям.  

Для того, щоб ця рослина не викликала нудоту, її необхідно правильно готувати, відзначають медики. У стародавності для готування відварів і мікстур ніколи не користувалися водяною банею. Мова в основному йшла про розпарювання до 2/3 обсягу. Тобто, корені і трави довго кип'ятили. Про збереження вітамінів ніхто й не думав, оскільки просто не знали про їхнє існування. Крім того, солодець ще обсмажували. Без обсмажування ця трава саме дає масу неприємностей, у тому числі й нудоту. Обсмажений же солодець має дуже приємний смак. Смажити солодець потрібно на сухій сковороді, як каву. І уважно стежити, щоб не підгорів. 

У цій рослині багато дубильних речовин, лейкоантоциани, фенолкарбонові кислоти і т.д. Головний об'єкт для лікування солодцем - це бронхо-легеневі захворювання. Солодець - дуже сильний відхаркувальний препарат. Особливо він ефективний, коли кашель тільки починається. У цьому випадку треба просто обсмажити солодець, потовкти, туди ж можна потовкти фіалку триколірну й аніс. Приймати треба два рази: на заході сонця і ближче до опівночі. Солодець різко збільшує обсяг слизу, що виділяється. А слиз у легенях - це головний евакуатор мікробів. Якщо було ускладнення на легені, допоможе солодець з малиною (краще, коли остання теж у вигляді коренів). Якщо уражені верхні дихальні шляхи - з анісом. Туберкульоз лікується солодцем з виноградом: обсмажений солодець заварюють, п'ють і заїдають виноградом. 

Солодець не придушує запалення, він, навпаки, активно сприяє стимуляції захисних сил організму. Крім того, солодець підсилює дію тих або інших лікарських компонентів. Ця лікувальна рослина також впливає й на залози внутрішньої секреції.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3116 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс