Що робити при зубному болі в подорожі

17 серпня 2016

Зубний біль з'являється завжди недоречно, особливо якщо ви на відпочинку. Як з'їздити у відпустку й не затьмарити її пошуками стоматолога?

Вже скільки разів повторювали світу, що до стоматолога потрібно ходити кожні півроку. Навіть якщо нічого не болить. Як правило, гарної гігієни - щітки й пасти двічі на день і зубної нитки перед сном - цілком достатньо для щоденного догляду, а два рази на рік - професійний огляд і профгігієна. Дотримання цього постулату вже врятувало безліч зубів. Впровадження такої практики в багатьох західних країнах привело до того, що карієс там зустрічається несказанно рідко, тоді як у нашій країні складно знайти людину, яка не відчула на собі цієї проблеми.

Це правило й урятує від раптового зубного болю, що підкрадається завжди не вчасно: то на важливому побаченні, а то й зовсім у відпустці. Якщо ви усе ще ігноруєте рекомендацію, про яку згадувалося вище, розповімо, як з'їздити у відпустку й не затьмарити її пошуками стоматолога.

ДО ВІД'ЇЗДУ

Навіть якщо ви зазвичай не відвідуєте стоматолога регулярно, до від'їзду у відпустку знайдіть час і сходіть до лікаря. Робити, може бути, нічого й не доведеться: тривале і серйозне лікування краще відкласти до повернення, а от діагноз почути корисно.

Зорієнтувавшись у вашій ситуації, лікар зможе порадити вам певні препарати, які придадуться, якщо раптово на відпочинку вас наздожене зубний біль.

Cтоматологи рекомендують покласти в туристичну аптечку болезаспокійливе (наприклад, нурофен, кеторол, немісил), а також ципрофлоксацин, ципробай - ці антибіотики діють на цілий ряд бактерій. Не лінуйтеся зайти в аптеку на батьківщині (якщо плануєте відпочинок за межами своєї країни), тому що в більшості країн для придбання антибіотика з вас затребують рецепт. Якщо ж вам потрібні препарати від болю, запитуйте основну діючу речовину - ібупрофен. І пам'ятайте: всі ліки мають протипоказання, з якими перед застосуванням варто обов'язково ознайомитися.

Крім зазначених засобів, аптечка мандрівника має містити сильний антисептик, противірусну мазь, антибіотик, протизапальні, а також засоби, що сприяють загоєнню слизової, таблетований фурацилін.

ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ САМОСТІЙНО

Щоб упоратися з зубним болем, можна полоскати рот розчином соди або солі (одна чайна ложка на склянку води), туди ж можна додати п'ять крапель йоду, а можна й зовсім взяти морську воду - чисту. Полоскати зуби цим розчином необхідно чотири рази на день і частіше. Декому допомагає акупунктура: натискайте кубиком льоду на крапку зчленування великого і вказівного пальців.

ЧОГО РОБИТИ НЕ МОЖНА

Ніколи не прогрівайте місце запалення. Також не рекомендується використовувати як анальгетик спиртне. Алкоголь псує реакції на застосування інших лікарських засобів, а тому стоматологічна анестезія може не подіяти взагалі або спровокувати важку алергійну реакцію. Також імовірна зупинка серця.

Поради полоскати хворий зуб спиртом або накладати на нього відповідний компрес чреваті опіком слизової та іншими серйозними наслідками. Не додержуйтеся таких рекомендацій.

З порожнини рота інфекція може проникнути в кров, що чревате серйозними наслідками. Тому якщо протягом двох-трьох днів ви зазнаєте болючі відчуття, то біжіть до лікаря. Тим більше якщо наростає набряк і підвищується температура.

Щоб не потрапити в ситуацію, коли вам раптом у відпустці потрібен стоматолог (звичайно, якщо мова не про травму або інший форс-мажор), відвідуйте дантиста регулярно. Це, до всього іншого, допоможе зберегти чимало коштів на лікування складних випадків. Адже профілактика завжди легше і дешевше лікування.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4342 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс