Як боротися з діабетом без уколів і таблеток
Усім, хто знайомий з діабетом 2-го типу, відомо, що це - хронічне захворювання, при якому порушується обмін вуглеводів, а рівень цукру (глюкози) у крові у хворого тримається вище норми.
На сьогоднішній день у світі посилюється епідемія цієї хвороби. Тому, досить цікаво, як взяти під контроль діабет 2 типу, понизити цукор у крові і тримати його стабільно нормальним? Про це ми розпитали фахівця - доктора медичних наук, лікаря вищої категорії Любов Соколову.
- Як лікувати діабет 2-го типу за допомогою дієти?
- Дієта при діабеті - велика сила, але все-таки лікування проводиться не тільки за допомогою дієти, не треба самим скасовувати, призначені лікарем ліків і уколи інсуліну.
Також важлива й фізична активність. І все-таки основний засіб - строго дотримуватися низьковуглеводної дієти.
Ця дієта допомагає тримати стабільно нормальний цукор у крові, на відміну від "знежиреної" або "збалансованої" дієти № 9, що дотепер призначають лікарі.
Низьковуглеводна дієта - не тільки корисна для здоров'я, вона ще й ситна, і смачна, і не викликає болісний хронічний голод.
- Чому саме низьковуглеводна дієта має дати результат?
- Будь-який дієтолог вам скаже, що головною причиною зайвої ваги є надлишок у раціоні вуглеводів, особливо швидких - це будь-яка випічка, цукерки, шоколад і навіть багато фруктів. Швидкі вуглеводи, на відміну від повільних, дуже швидко перетворюються на глюкозу (звідси й назва) і вчасно не витрачена організмом енергія відразу ж відкладається в жирові запаси - у результаті з'являється зайва вага. Але повністю виключати з раціону вуглеводи не можна, без них організм не зможе нормально функціонувати (вуглеводи відповідають за багато важливих процесів).
У раціоні мають переважати складні (повільні) вуглеводи, вони повільніше засвоюються й організм устигає їх переробити та витратити отриману енергію. Для повноцінного функціонування організму без фізичної активності людині достатньо 150 г вуглеводів на добу. При цьому добова калорійність не повинна бути нижче 1200 калорій, інакше в стресовій ситуації будь-які отримані калорії організм буде відкладати в жирові запаси.
- У чому ж суть низьковуглеводної дієти?
- Низьковуглеводна дієта - це навіть не дієта, а система харчування, що ґрунтується на продуктах з підвищеним вмістом білків, а вуглеводів у цій методиці схуднення практично немає. За рахунок того, що в раціоні різко обмежується надходження вуглеводів, організм для одержання необхідної йому енергії приступає до власних жирових запасів. Адже організм може брати енергію або з їжі, або з власних жирових запасів, які спеціально й відкладаються на випадок, якщо раптом заманеться поголодувати. Головна мета низьковуглеводної дієти - не морити голодом, а знизити кількість вуглеводів у харчуванні, замінивши їх переважно на білкові продукти, які більш ситні та живильні. Уживання мінімальної кількості вуглеводів однаково забезпечить організм усіма корисними речовинами. Не потрібно відмовлятися від їжі та з'їдати одну горошину за весь день. Саме тому низьковуглеводна дієта схвалюється всіма лікарями і вважається найбільш нешкідливою і ефективною.
- Чому низьковуглеводна дієта рекомендована при діабеті?
- Оскільки цукор у крові у хворих і так дуже підвищений, а надмірне вживання вуглеводів може збільшити ситуацію.
- Чи існують дозволені і заборонені, так сказати, продукти?
- В основному раціон має складатися з білкової їжі з додаванням невеликої кількості вуглеводів і жирів. При низьковуглеводній дієті дозволені наступні продукти: будь-яке м'ясо (свинина та баранина в помірних кількостях); субпродукти; гриби; молочні продукти; яйця; овочі, крім бобів, квасолі, кукурудзи, гороху, сочевиці, картоплі, авокадо, маслин і оливок; горіхи й насіннячка; зі злаків дозволяється бурий рис, гречка, висівки (до 150 г на день); будь-які фрукти в кількості 1-2 штуки на день, крім бананів і винограду.
А до заборонених продуктів належать: крохмалисті гарніри: білий рис, макарони, картопля; хліб; будь-яка випічка і солодкості; будь-які копченості, ковбаси, сосиски; жирні соуси, кетчуп, майонез; цукор (чай і каву доведеться пити несолодкими); банани й виноград (у них міститься багато фруктози - природного цукру); соки, компоти й будь-які інші солодкі напої; алкоголь. Продукти, що містять жири, також потрібно їсти в помірних кількостях. У підсумку, практично повністю позбавлений вуглеводів організм почне спалювати власні жирові запаси в якості необхідної йому енергії.
- Так чи можна вилікувати діабет 2 типу?
- Вилікувати діабет 2 типу один раз і забути про нього - на сьогоднішній день неможливо. Однак метод, що дозволяє повністю вилікувати діабет, з високою ймовірністю буде винайдений у найближчі 10 років. Але на сьогоднішній момент його поки не існує.
Прилади, зілля, трави, замовляння, що обіцяють вилікувати вас від діабету, - це все шарлатанство. Тільки ведення здорового способу життя дозволить вам дожити до часу, коли можна буде повністю вилікуватися від діабету.
- Які існують нові методи лікування?
- Нові методи лікування діабету пов'язані з нанотехнологіями, а також з вирощуванням у лабораторних умовах органів і тканин для трансплантації. Використати їх на практиці можна буде в найкращому разі після 2025 року. До цього часу ще треба дожити, і бажано без ускладнень. За допомогою низьковуглеводної дієти, фізичної активності, безпечних таблеток, а при необхідності ще й уколів інсуліну ви зможете тримати стабільно нормальний цукор у крові, як у здорових людей. Це дасть вам 100-відсоткову гарантію, що ускладнення діабету не будуть розвиватися. Але вести здоровий спосіб життя потрібно щодня. Якщо ви припините це робити, то проблема підвищеного цукру в крові швидко повернеться.
- Інсулін або таблетки: що краще?
- У першу чергу, потрібно строго дотримуватися низьковуглеводної дієти. У легких випадках діабету 2 типу однієї лише дієти буває достатньо, щоб тримати нормальний цукор у крові. Якщо дієта допомагає недостатньо, а саме цукор у хворого тримається 6-7 ммоль/л, то призначають ще й таблетки, що містять метформін, - Сиофор або Глюкофаж. Більш дорогі ліки, чим метформін, допомагають слабко, тому нема сенсу їх приймати.
Підшлункова залоза може бути виснажена. У таких випадках таблетки не допомагають, і доводиться колоти інсулін. Дози інсуліну виявляються у 2-7 разів нижче, ніж ті, до яких звикли. Якщо вам удалося знизити цукор у крові до 7-8 ммоль/л - не заспокоюйтеся на цьому. Домагайтеся, щоб ваш цукор після їжі і зранку натще був не вище 5,5 ммоль/л. Використовуйте для цього таблетки Глюкофаж або Сиофор, а якщо знадобиться, то й уколи інсуліну в низьких дозах.
- Які вітаміни потрібно приймати?
- Вітаміни відіграють третьорядну роль у лікуванні діабету, у порівнянні з дотриманням дієти, фізичною активністю, ліками й інсуліном. Піколінат хрому допомагає впоратися з залежністю від солодкого. Ніякі вітаміни не допомагають від болю й оніміння в ногах, а також інших форм діабетичної нейропатії. Ефективність альфа-ліпоєвої кислоти для профілактики та лікування ускладнень діабету не доведена. На сьогоднішній день немає підстав рекомендувати її прийом. Не допомагають при діабеті ні вітаміни, ні Бади (біоактивні добавки). Але якщо у вас є серцево-судинні захворювання, то добавки можуть принести велику користь, помітно поліпшивши результати лікування. Їх варто використовувати на додаток до ліків, призначених лікарем.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 7202 |
|
© Газета Домовик 2012-2023