Швидке лікування нежитю

20 квітня 2016

Вилікувати нежить народними засобами швидко цілком можливо. Більше того, багато отоларингологів рекомендують лікувати гострий нежить саме за допомогою засобів народної медицини.

Настої та відвари рослин з протизапальною й антисептичною дією, різні способи прогрівання відмінно допомагають при нежитю.

НАРОДНІ ЗАСОБИ

Неускладнений гострий нежить триває тиждень і добре піддається лікуванню за допомогою народних засобів. З самого початку захворювання ефективним лікуванням є домашній режим, рясне тепле питво, настій липового цвіту з медом і чай з малиновим варенням.

На жаль, не всі можуть собі це дозволити - більшість хворих продовжують ходити на роботу. Як проводити лікування нежитю народними засобами швидко в цій ситуації? Ось ряд рецептів для лікування першої стадії нежитю.

• Гаряча ножна ванна (тільки при нормальній температурі). У перший день нежитю, коли турбує тільки закладеність носа, її можна зняти за допомогою гарячої ножної ванни, у яку додають суху гірчицю. Така процедура приводить до припливу крові до ніг, відтоку її від голови та зменшення набряку слизової оболонки носа, носове дихання, як правило, відновлюється. Після процедури ноги потрібно насухо витерти рушником, надягнути вовняні шкарпетки і лягти в постіль.

• Кругова пов'язка на голову з гіпертонічним розчином солі - добре знімає набряк слизової носа. Розчин готується з розрахунку 3 ст. л. солі на літр води. У ньому потрібно намочити довгу полотняну тканину, злегка віджати, зав'язати її навколо голови, закриваючи чоло й потилицю, і залишити на всю ніч. Це дозволить спокійно поспати до ранку.

• Ароматерапія: вдихання запахів цибулі та часнику виконує антисептичну й протинабрякову дію. Цибулю або часник (можна чергувати) натерти на дрібній тертці і вдихати їхній запах протягом 5-10 хвилин кілька разів на день.

• Краплі з соку алое або каланхое. Як тільки з'явилися перші ознаки нежитю, краплі потрібно відразу ж починати закапувати 4 рази на день. Зірвані листики алое краще попередньо витримати кілька годин у темному місці - дія рослини буде більш ефективною.

Коли нежить уже перейшов у другу стадію, можна продовжувати лікування за допомогою гарячих ножних ванн. Характерні для цієї стадії нежитю рясні водянисті виділення з носа, повністю усунути не вдасться, але полегшити стан може настій листя подорожника великого, котрий заварюється з розрахунку столова ложка сухої або свіжої здрібненої трави на склянку окропу. Повну піпетку теплого настою можна закапувати в ніс кілька разів на день.

Остання стадія нежитю - найдовша, вона може тривати до 4-6 днів. У цей період знову повертається закладеність носа і з'являються рясні слизиво-гнійні виділення. У цій стадії можна продовжувати всі теплові процедури, а також проводити прогрівання носа сухим теплом (наприклад, мішечками з нагрітою крупною сіллю), звареним вкруту яйцем. 

Прогрівання потрібно сполучати з місцевим лікуванням. Ніс кілька разів на день потрібно промивати від слизу. Для цього можна використовувати:

•  2% содовий розчин прекрасно розчиняє слиз. Готується з розрахунку чайна ложка на склянку води.

•  Розчин соди, солі і йоду розчиняє слиз, знімає набряк тканини, чинить антибактеріальну і протизапальну дію. Готується з розрахунку по чайній ложці соди й солі (без гірки) на склянку води, куди також додається 2 краплі настоянки йоду.

• Настоями трав. Дуже добре допомагає настій квіток ромашки і трави шавлії, узятих у рівних пропорціях. Столову ложку збору заварюють склянкою окропу, настоюють півгодини, проціджують і додають у настій ефірну олію туї (10 крапель на 1/4 склянки настою).

Після промивання ніс закапують краплями на основі ефірних олій по 2 краплі в кожну ніздрю 4-5 разів на день. Ці краплі можна приготувати самостійно: взяти столову ложку будь-якої рослинної олії й додати в неї 10-15 крапель кожної (або суміші декількох) ефірної олії; добре підійдуть ефірні олії кедра, туї, евкаліпта, герані.

ЛІКУВАННЯ АЛЕРГІЙНОГО НЕЖИТЮ

Алергійний нежить складно вилікувати за допомогою тільки місцевого лікування. Тут більше підійдуть народні засоби для очищення організму, наприклад, запарені висівки. Чайну ложку висівок потрібно залити окропом, укутати посуд рушником протягом 10-15 хвилин, а потім з'їсти висівки натще, запивши склянкою води.

У якості десенсибілізуючого засобу (для придушення алергійного настрою) можна приймати після їжі на кінчику ножа порошок з яєчної шкаралупи, на який потрібно капнути кілька крапель лимонного соку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4245 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс