Чим замінити м'ясо в піст
М'ясо - основна їжа більшості родин. Але під час посту можна замінити м'ясо іншими продуктами і створити безліч простих, смачних і незвичайних страв.
Чи знаєте ви, що яйця у випічці легко заміняються відваром лляного насіння або крохмалем, а молочні продукти - соєвим, кокосовим і мигдальним молоком. А от з м'ясом усе складніше, тому що воно дає основне почуття ситості. Виходить, нам потрібні такі продукти, що заміняють м'ясо, які будуть смачними, корисними й ситними.
БОБОВІ ЗАМІСТЬ М'ЯСА
Але щоб за сім тижнів посту не занудитися від одноманітної їжі, потрібно згадати, що бобові - це не тільки горох і квасоля. До них так само належать смачні і дуже корисні маш, нут, кілька видів сочевиці й арахіс. Обов'язкова пара бобовим - злаки. Гречка, пшоно, кілька видів рису, крім білого, кукурудза, овес, кіноа, кус-кус. А ще є цільнозернова паста (макарони). Відрізнити від звичної її можна по більш темному кольору. Навздогін - чи їсте ви гречану та рисову локшини?
А ЩЕ - ГРИБИ
Тільки не варто особливо налягати на мариновані й солоні. А от заморожені і сушені ідеально підуть у суп!
ОВОЧІ ПОТРІБНО ГОТУВАТИ, А НЕ ЇСТИ СИРИМИ
Білок, котрий ми втрачаємо з виключенням з раціону м'яса, можна знайти й в овочах, тільки в невеликій кількості. Головне правило тих, хто поститься - не починати посилено їсти свіжі овочі. Якщо свіжі салати - ваша постійна їжа тричі на день, усе в порядку. А якщо ви різко перейдете від стейків і котлет до огірків і свіжої капусти, ви ризикуєте заробити розлад травлення. Тому овочі потрібно готувати!
М'ясо - джерело не тільки білка, але й жирів, які обов'язково потрібні для підтримки теплообміну організму, транспортування вітамінів і оптимального зволоження шкіри. Жири у великій кількості містяться в авокадо, оливках, сушених горіхах, насіннячках і кокосі.
Щоб квасоля завжди була під рукою й варилася стільки часу, скільки гречка (20 хвилин), заготовте її заздалегідь. Замочіть кілька склянок квасолі на добу, промокніть рушником і покладіть в поліетиленові пакети порціями, після чого відправте квасолю в морозильник. Коли вам потрібно буде приготувати суп або зварити квасолю для салату, ви скип'ятите воду й закинете в неї порцію з морозильної камери.
ОВОЧІ ДЛЯ СУПУ Й НА ГАРНІР
Найпростіший спосіб зробити смачне заправлення для супу або моментально приготувати овочевий гарнір. Для супу: цибулю дрібно нарізати, моркву крупно натерти, дрібно порізати болгарський перець і все кинути на розігріту сковороду на великий вогонь. Олію використовувати рослинну, можна маслинову рафіновану або олію виноградної кісточки (найбільш корисні для смаження й тушкування). Через три хвилини постійного помішування додати трохи солі. Заправлення готове.
Для гарніру: кільцями або півкільцями порізана цибуля, морква кружечками, червоний солодкий перець великими шматками, розібрану на дрібні суцвіття цвітну капусту й/або броколі відправити на сковороду на середній вогонь. За хвилину до готовності хлюпніть у сковороду трохи соєвого соусу й насипте пару щіпок чорного перцю або меленого імбиру. Швидкий і смачний гарнір готовий!
За бажанням разом із соєвим соусом в овочі можна додати трохи томатної пасти або різаних помідорів.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6962 |
|
© Газета Домовик 2012-2023