Атеросклероз судин: що це за хвороба і як її лікувати?

27 січня 2016

Що собою являє атеросклероз судин? Чому це досить розповсюджене в наш час захворювання? Як захиститися від нього? Про це ми вирішили розпитати фахівця - доктора медичних наук, професора Максима Юрійовича Соколова.

Неправильне харчування і зайва вага - одна з причин виникнення атеросклерозу судин.
Неправильне харчування і зайва вага - одна з причин виникнення атеросклерозу судин.

- Атеросклероз - це захворювання, при якому у тих, хто ним хворий, на стінках судин утворюються бляшки, які так і називаються - склеротичні. Ось саме ці бляшки й заважають нашій крові спокійно проходити своїм шляхом в судинах. Як підсумок, найбільше страждають внутрішні органи, тому що кисню та живильних речовин, настільки потрібних для нормального функціонування, у них надходить набагато менше, ніж нам потрібно.

- Які симптоми захворювання і як воно проявляється? 

- Частими симптомами атеросклерозу є постійні головні болі, провали в пам'яті, гіпертонія, тобто підвищений тиск, можуть бути болі в серці, також можуть утворюватися пісок або ще гірше - камені в жовчному міхурі. Найбільш небезпечними наслідками атеросклерозу судин можуть бути такі захворювання як стенокардія та гіпертонічна хвороба. Саме у вигляді цих двох захворювань найчастіше атеросклероз і проявляється. За розташуванням процесу це захворювання ділиться на: атеросклероз брижеєчних артерій, мозкових судин, черевної аорти, грудної аорти, коронарних судин і ниркових артерій. 

- Якими є характерні ознаки атеросклерозу судин? 

- Ознаками атеросклерозу при обстеженні можуть бути порушення пульсу або занадто завищений рівень холестерину. Наші з вами судинні бляшки складаються із цього самого холестерину. У народі його ще називають - “брудом у крові” або “грузлим клеєм для судин”. Частково ці назви правильні, тому що не будь холестерину в нас, усі ми жили б набагато років довше. Хоча є в нього й деякі позитивні властивості. Наприклад, холестерин просто необхідний нам для будівництва нових і відновлення старих клітин. Найоптимальнішим рівнем холестерину в крові прийнято вважати 5.5 ммоль/л. Однак чим старша людина, тим рівень холестерину у неї більше, отже, рівень його прямо залежить від віку. Ну, а вже якщо ви виявили в себе підвищений рівень холестерину, не варто вдаватися в паніку. Дуже важливо те, з яких частин він буде складатися.

Уся справа в тому, що в медицині розрізняють два види холестерину: низкої та високої щільності. Один буде гарним, а інший навпаки - поганим. Розібратися із цим просто: ліпопротеїн низкої щільності - буде поганим, а високої щільності навпаки - гарним. Коли говорять у народі “підвищений холестерин” - це саме мають на увазі ліпопротеїн низкої щільності. 

- Які причини виникнення атеросклерозу? 

- Причинами виникнення атеросклерозу судин можуть бути: постійні стреси, надмірне вживання алкоголю, паління, а також сидячий або малорухомий спосіб життя.

Окремо потрібно сказати про паління. Паління дуже сильно сприяє розвитку атеросклерозу. У процесі паління, нікотин, впливаючи на наднирники, підвищує в крові рівень ліпідів, а зокрема холестерин. Коли людина курить, холестерин дуже слабко використовується і, пробираючись у стінки судин, утворює судинні бляшки.

Також однією з розповсюджених причин виникнення атеросклерозу є спадковість. Якщо серед ваших родичів хтось помер від серцево-судинних захворювань у досить ранньому віці, а конкретно до 55 років - потрібно буде задуматися й почати всерйоз ставитися до свого здоров'я.

Причиною виникнення цього захворювання може бути й діабет. При захворюванні діабетом холестерин накопичується на стінках судин зі скаженою швидкістю. Хвороби серця серед діабетиків починаються набагато раніше, ніж у всіх інших, і частенько протікають важче.

Наступна популярна причина виникнення цього захворювання - гіпертонія. Не настільки важливо, вживаєте ви таблетки або ж ні, підвищений тиск небезпечний завжди. Ну, а якщо ви на додаток до гіпертонії ще й страждаєте ожирінням - це погано подвійно. Є такий вираз: кожний зайвий ваш кілограм це 2 кілометри судин. Але ж якщо подумати, то для цих судин вашому серцю потрібно буде перекачати крові не один літр. Висновок очевидний: або худнемо або продовжуємо хворіти. 

- Як протистояти атеросклерозу судин? 

- Ну, почнемо з того, що спадковість ми ніяк змінити не зможемо, як би не намагалися. Але всі інші фактори ризику можемо усунути, тут усе залежить тільки від нас самих. Ми цілком можемо не курити, не вживати алкоголь, якнайбільше рухатися та правильно харчуватися. Також цілком можна стежити за своїм тиском. Адже все це нам цілком під силу. 

Лікування атеросклерозу судин неможливе без упорядкування рівня холестерину. Усіма силами намагайтеся знизити калорійність свого постійного раціону. Намагайтеся їсти більше овочів і фруктів. Фрукти взагалі ідеально допомагають вивести зайвий холестерин і прекрасно захищають від атеросклерозу.

Також добре виводить холестерин соєвий білок. Вживайте його до 50 грамів на день, і ви зможете помітно знизити рівень холестерину.

Помітно можуть знижувати рівень холестерину й такі ліки як місклерон, нікотинова кислота, вазиліп, ліпобай та інші, але потрібно пам'ятати, що призначати їх вам може тільки лікар і застосовувати їх потрібно тільки за його призначенням. 

Для того, щоб постаратися уникнути атеросклерозу, можна вживати продукти, що стимулюють виділення жовчі. До них можна віднести: петрушку, чабер, кріп. 

Дуже корисна морська риба, вона сповільнює внутрішньоклітинний синтез холестерину. Причому чим масніша риба, тим вона корисніша. Жирні кислоти, що містяться в ній, перешкоджають накопиченню холестерину на стінках судин.

НАРОДНІ РЕЦЕПТИ ЛІКУВАННЯ АТЕРОСКЛЕРОЗУ

500 г світлого пива на день на 50% знижують ризик розвитку атеросклерозу судин. Пиво містить усі необхідні людині амінокислоти та вітаміни групи В.

Напій, котрий кожному варто приймати по ранках натще: 2 ч. л. яблучного оцту й 1 ч. л. травневого меду на склянку води. Магній і калій, що містяться в цьому напої, зміцнюють серце й нерви, знижують холестерин у крові, а кислота вбиває в кишечнику бактерії, стимулюючи діяльність підшлункової залози.

Взяти по 300 г ізюму, кураги, чорносливу, лимонів (вийнявши з них кісточки). Усе це пропустити через м'ясорубку, змішати з 300 г меду та їсти по 1 ст. л. 2 рази на день за 20 хвилин до прийому їжі. Ця суміш корисна при атеросклерозі, гіпертонії, хворобах серця. Дітям давати по 1 ч. л.

Очистити і вживати по 2-3 зубки часнику на день при неврозах серця, стенокардії, атеросклерозі, гіпертонії, запамороченні.

Щоденне вживання салатів з сирого буряка запобігає атеросклероз, а якщо він уже виявився, зменшує його розвиток.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4955 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Коментар фахівця»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс