Зміцнюємо імунітет пряностями

26 листопада 2015

Тепла і суха осінь подарувала чимало сонячних днів і багато гарного настрою від такого гарного вповільненого зів'янення природи, яке почав уже оплакувати дощ.

Заготівлі на зиму зроблені, вітаміни збережені. Залишається зайнятися зміцненням імунітету, так сказати, впритул. Погортавши книги, пірнувши в інтернет або почувши пораду, кожний вибирає собі метод простий і діючий, або ж покладається на «а може минеться»... і хвороби пройдуть стороною.

Ми запропонували кілька способів, як досягнути потрібного результату без особливих зусиль, щоб усім було смачно та приємно підвищувати захисні сили організму. І в цьому нам допомагав цілий ряд незамінних продуктів, які потрібно включати в щоденний раціон з лікувальною та профілактичною метою. Розповіли про журавлину, обліпиху, калину та шипшині. Настала черга зміцнювати імунітет, по-східному, пряностями...

КОРИЦЯ

Знаменита пряність допомагає протистояти різним захворюванням, особливо застудним, які викликані не вірусами, а бактеріями. Нагадаємо, що в її склад входять мікроелементи (залізо, цинк, селен, марганець), ефірна олія, макроелементи (магній, натрій, калій, кальцій, фосфор), вітаміни (А, Е, С, В, К і РР), моноцукриди і дицукриди. Крім того, кориця захищає від зовнішніх негативних факторів, поліпшує роботу внутрішніх органів і систем, особливо ШКТ, рятує від депресій і допомагає знизити вагу. 

У терапевтичних цілях корицю кладуть у чай, готують настої, додають у ванни й використовують для ароматерапії. 

Якщо ви вирішили зміцнити захисні сили організму, потрібно 1 чайну ложку кориці і 4 столові ложки злегка підігрітого меду перемішати та приймати по 1 ст. л. чотири рази на день, запиваючи теплою водою. Якщо у вас немає алергії на мед, і подобається запах і смак кориці, робіть таку суміш щодня. Можна таку суміш чергувати з чаєм з корицею та медом, додаючи в заварку паличку кориці, щіпку чорного або червоного перцю, а перед прийомом - мед.

ЛАВРОВИЙ ЛИСТ

Давно всім відомий лист містить у своєму складі багато корисних для імунітету речовин - ефірні олії, фітонциди, мікроелементи, органічні кислоти та дубильні речовини, які мають антибактеріальними, ранозагоювальні та протизапальні властивості, вони поліпшують травлення, знижують рівень цукру в крові, допомагають боротися зі стресом, при лікуванні суглобів і як сечогінний засіб. А високий вміст фітонцидів дозволяє використовувати лавр не тільки для підвищення імунітету, але й для профілактики туберкульозу. 

Щоб підвищити імунітет, зазвичай вживають відвар з лаврового листя. В 300 мл киплячої води потрібно опустити 5 г листочків і варити 5 хвилин. Перелити в термос і настоювати не менше 4 годин, потім процідити та приймати протягом дня по столовій ложці, приблизно раз на годину. 

Курс лікування відваром триває три дні і повторюється через 2 тижні. 

При цьому потрібно врахувати, що лист лавра може бути алергеном, у великих дозах він шкідливий для вагітних і жінок, що годують. Від уживання лаврового листа варто відмовитися й у період загострення захворювань серцево-судинної системи, нирок і печінки, при порушенні білкового обміну.

ІМБИР

Завдяки своєму складу та властивостям, імбир рекомендується навіть дітям при ослабленому імунітеті й затримці психомоторного розвитку. Починаючи з дворічного віку, він уводиться в раціон поступово. В імбирі містяться вітаміни групи В (В1, В2, В3, В6, В9), вітаміни С, Е, К і РР, ряд макро- і мікроелементів - кальцій, натрій, магній, фосфор, багато калію, а також залізо, цинк, мідь, марганець і селен. Будучи природним антибіотиком, імбир не має побічної дії, активізує та посилює захисні функції організму, благотворно впливає на органи кровотворення і видільну систему. Не вживають імбир при високій температурі, гострому гастриті, виразковій, нирково- і жовчокам’яній хворобах. Усім іншим корінь імбиру можна заварювати і пити як чай. Він добре сполучається з травами, а для більшого ефекту варто додавати лимон і мед.

Свіжий корінь імбиру (100 г) очистити від шкірочки, нарізати тоненькими скибочками і залити окропом, посуд накрити кришкою і настоювати 15-20 хвилин. Імбир можна покласти й у каструлю з киплячою водою, варити 5-10 хвилин, а після залишити настоюватися на 15 хвилин. Якщо імбир залишити надовго в гарячій воді, то напій буде гірчити. Відвар вживати в теплому вигляді.

Імбирний чай п'ють і холодним, він прекрасно вгамовує спрагу і знімає нудоту. Але якщо потрібно зігрітися, у чай додають щіпку кайєнського перцю або кориці. Розбавити напій з кореня імбиру можна як чорним чаєм, так і зеленим. Ще більший аромат додасть м'ята. 

А для готування напою краще використовувати сушений корінь імбиру: 1 чайну ложку меду змішати в чашці з 1/2 чайної ложки меленого імбиру, залити окропом, накрити і настоювати 10-15 хвилин. 

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4829 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс