Давайте жити за правилами

28 жовтня 2015

29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом. Саме всесвітній, тому що важливість лікування та профілактики такого важкого захворювання, як інсульт, визнана в усьому світі. Найстрашніше те, що сьогодні інсульт «молодіє» з кожним роком. Якщо раніше занедужували люди старших вікових груп, то з кожним роком відзначаються випадки захворювання осіб усе більш молодого віку.

А не дуже давно ЗМІ взагалі повідомили, що занедужала інсультом п’ятимісячна дитина!?.

Не дарма в народі інсульт називають ударом, тому що життя здорової або відносно здорової і при цьому самостійно себе обслуговуючої людини після інсульту разюче змінюється. Учора ти міг усе робити сам, - а сьогодні ти безпомічний інвалід і маєш потребу в періодичній або постійній сторонній допомозі, а то й у догляді.

Звичайно, наука не стоїть на місці. Винаходяться все нові й нові лікарські препарати, розвивається індустрія реабілітації, але не дарма інсульт називають одним із найдорожчих захворювань.

Будь-яке захворювання, у тому числі й інсульт, набагато легше попередити, чим лікувати, тому давайте скористаємося тим, що є саме такий Всесвітній день боротьби з інсультом, і поговоримо, як саме попередити цю серйозну недугу. Насамперед, пригадайте - чи були у вашій родині випадки захворювання інсультом, і якщо були, поставтеся з особливою увагою до проблеми, адже до інсульту існує спадкоємна схильність.

Як це ні банально звучить, але не можна не нагадати про необхідність вести здоровий спосіб життя, що містить у собі й необхідність контролювати свій артеріальний тиск. Причому робити це необхідно не час від часу, а регулярно й у будь-якому віці. Апарат для вимірювання артеріального тиску, вважають медики, має бути в кожному будинку, тим більше, зараз у продажі існує величезний вибір найрізноманітніших апаратів і за ціною, і за можливістю самостійно вимірювати артеріальний тиск. Фахівці рекомендують не зневажати цією порадою, тому що найнебезпечнішими є ті випадки, коли при підвищеному артеріальному тиску людина почуває себе добре і не вживає ніяких заходів для його зниження.

Набагато краще виміряти артеріальний тиск собі, своїм домочадцям, особливо старшого віку, переконатися, що він в нормі, і бути спокійним. А от якщо вам уже призначені препарати, то, швидше за все, приймати їх ви будете постійно, і скасувати лікування може тільки лікар. У жодному разі не можна займатися самодіяльністю, а нормалізація на фоні лікування артеріального тиску зовсім не привід для його скасування.

В обов'язковому порядку потрібно контролювати й рівень холестерину в крові. Сучасна людина  має знати рівень свого холестерину. А оскільки - інсульт все молодіє, це стосується усіх, хто читає цей матеріал. Ви знаєте рівень свого холестерину? А якщо не знаєте - то чому? Спробуйте самі відповісти собі на це просте питання.

У профілактичних цілях потрібно виключити з раціону жирні продукти тваринного походження. Дієта має містити достатню кількість фруктів і овочів. Важливо також контролювати кількість споживаної солі, оскільки солона їжа сприяє підвищенню рівня артеріального тиску.

Більшість городян веде сидячий спосіб життя, і як отут не пригадати про необхідність посильного фізичного навантаження. Це може бути й лікувальна фізкультура, і заняття показаним видом спорту, і регулярна ранкова зарядка, і посильна робота на дачній ділянці, і піші прогулянки.

Також необхідний нам і повноцінний відпочинок. Робота роботою, а відпочинок організму потрібен обов'язково. Сприяє відновленню сил організму й повноцінний сон.

А от про паління варто забути. Нікотин - сильна судинна отрута, а інсульт - це ушкодження судин. Про важливість цієї проблеми говорять геть усі, але мало кого з курців це зупиняє. Не дай Боже, цим гальмом стане інсульт!

Як бачите, небезпека інсульту висока, лікування довгострокове, не всім по кишені і не завжди є успішним, а от профілактика вимагає лише дотримання простих правил. Давайте жити за правилами.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4198 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс