Лікувальні властивості базиліка

12 серпня 2015

Відкриття вчених підтвердило, що ефірні олії у базиліку являють собою цінні субстанції (антиоксиданти), які охороняють нас від небезпечних вільних радикалів (високоагресивних кисневих молекул, які можуть стимулювати виникнення раку). Тобто, коли ми їмо базилік, ми захищаємося від навантажень навколишнього середовища і знижуємо для себе ризик виникнення рака.

Метил-кавікол, що міститься в ефірній олії зміцнює імунну систему та підтримує «молодість» клітин. А евгенол і естрагол стимулюють розумову діяльність. Крім того, він містить вітамін С, В2, РР, провітамін А, цукор, каротин, фітонциди, Р-рутин.

Базилік є потогінним і жарознижуючим засобом при грипі, більшості застудних і легеневих захворювань. Він видаляє зайвий слиз із легенів і носових проходів, загострюючи почуттєве сприйняття.

Базилік чинить також сприятливу дію на шлунково-кишковий тракт. Він використовується в боротьбі з метеоризмом, видаляє надлишок газів з товстої кишки, поліпшує поглинання живильних речовин. Ензими, що містяться у базиліку, сприяють розпаду і спалюванню жирів в організмі - стимулюється схуднення. 

Тому що базилік проявляє антибактеріальну дію, він легко справляється з проблемами порожнини рота: знищує бактерії, що викликають карієс, зубний камінь, наліт, неприємний запах з рота, виразки. Він також має в'яжучі властивості, завдяки яким ясна міцніше втримують зуби, запобігаючи їх випаданню. Але у базиліку також містяться сполуки ртуті, що володіють бактерицидними властивостями, які можуть бути шкідливими для зубів при тривалому контакті з цією рослиною. Тому рекомендується уникати жування листя базиліка. Не буде шкоди, якщо ви не жуєте базилік, а користуєтеся його відваром.

Крім цього, базилік зміцнює нервову тканину, нормалізує сон і поліпшує пам'ять. У вигляді напою з медом базилік може застосовуватися для прояснення розуму.

Ще базилік і підвищує потенцію.

Базилік можна вживати в їжу не тільки у свіжому вигляді, але й заварювати з його листя чай: жменю свіжого листя базиліка варто добре промити, дрібно нарубати і скип'ятити в літрі води. Потім відвар процідити, підсолодити медом і пити злегка теплим.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3134 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс