«Зайва» вага виявляється зовсім не зайвою
Ось уже кілька десятиліть багато людей одержимі ідеєю тотального схуднення. На боротьбу із зайвою вагою йде багато моральних і фізичних сил і чимало фінансових вкладень: створена ціла індустрія спортивних комплексів і тренажерних залів, розроблені тисячі видів різних дієт, програм і методик схуднення. Причому заручниками такого способу життя часом стають люди, які аж ніяк не страждають надмірною повнотою.
Зовсім недавно з'явилася нова точка зору на проблему зайвої ваги: датські дослідники вважають, що для декого з нас втрата кілограмів - зовсім не значить ставати здоровішими та кращими, а навпаки, - граничить із небезпекою.
Було обстежено близько трьох тисяч чоловік, які вважають себе власниками зайвої ваги. При цьому встановлена цікава закономірність: імовір-ність отримати інфаркт у жінок, об'єм стегон яких більше 100 см, менше на 87 відсотків, чим у їх більш струнких подруг. Крім того, сідничний жир містить чудову речовину: адипонектин, відповідальний за схоронність артерій.
Борючись із зайвими кілограмами, не варто вступати в боротьбу з генетичною пам'яттю організму. Відомості про належну кількість жирових клітин у нашому організмі закріплені на генному рівні та передаються у спадщину, тому, прагнучи знизити свою вагу мислимими та немислимими способами, ми часом просто завдаємо прямої шкоди своєму тілу!
Звичайно, не завжди наявність зайвої ваги пояснюється генетичною схильністю до повноти. У більшості випадків надлишки ваги з'являються в результаті ведення неправильного способу життя: переїдання та відсутності фізичних навантажень. У групі ризику перебувають також люди з неправильним обміном речовин, а також вагітні та жінки, що годують. Ризик виникнення діабету, гіпертонії, інсульту, хвороб суглобів у повних людей набагато більший, ніж у худих.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5874 |
|
© Газета Домовик 2012-2023