Лихоманка на губах: як вилікувати й уникнути зараження герпесом
Узимку захисні сили організму слабшають через нестачу вітамінів, відсутність в необхідній кількості сонячного світла, переохолоджень і тому подібних негативних факторів. Збій імунітету відкриває ворота різним вірусам, не даремно холодну пору року називають сезоном ГРВІ. А на фоні застудних синдромів узимку актуальною стає проблема герпеса.
За статистикою близько 90% людей мають в організмі цей вірус, і позбутися його повністю медики поки не вміють. Але часто людина не підозрює, про те, що вона є носієм вірусу, відбувається це завдяки сильному імунітету, який справляється з герпесом так, що він не ускладнює життя. Ослабленому імунітету взимку важко протистояти декільком джерелам атаки, тому в холодний час на фоні застуд герпес проявляє себе висипаннями, набряками та сверблячкою губ.
Захворювання триває 7-9 днів, але навіть, коли на губах уже немає ніяких висипань, людина однаково залишається заразною. Крім того, пухирці на губах і сверблячка псують як зовнішній вигляд, так і заподіюють істотний дискомфорт. Жінки намагаються замаскувати пухирець тональними кремами і пудрою. На початковій стадії робити це небезпечно і безглуздо. Чіпаючи інфіковану губу руками можна не тільки поширити інфекцію на інші ділянки, губи набрякнуть ще більше, а крім того, з'являться нові пухирці. Але на останній стадії перебігу хвороби можна застосувати знежирену косметику і замазати висипання. Такий тональний крем або пудра та зволожуючий крем у вигляді основи, потрібні тому, що в жировому середовищі бактерії розмножуються, і захворювання може піти по другому колу.
Не варто також лікувати герпес самостійно, особливо народними засобами, в основі яких пропонується змазувати пухирець ліками, що містять спирт, зеленкою, йодом - крім опіку ніякої користі вони не принесуть.
Краще відразу ж звернутися до лікаря, який крім противірусних препаратів пропише також мазь, що містить ацикловір. Полегшують симптоми хвороби також різні засоби, що зм'якшують.
Під час гострої фази захворювання корисно приймати полівітаміни з підвищеним вмістом вітамінів С і групи В. Вони допоможуть ранкам швидше затягтися. Дослідники з'ясували, що на прояви герпеса впливає амінокислота - аргінін, що надходить в організм з такими продуктами, як шоколад, горіхи, соняшникове насіння, ізюм. Є й корисні продукти при герпесі, які пом'якшують симптоми, до них належать куряче біле м'ясо, картопля, проростки пшениці, овочі зеленого кольору.
Крім того, якщо за зимовий сезон лихоманка на губах виникає занадто часто (3-5 разів) варто подумати про зміцнення імунітету. Заняття фізкультурою, відвідування сауни, гарний сон, лікарські чаї та вітамінні збори, настій женьшеню, ехінацеї, кореня солодцю, лимоннику, і відсутність сильних стресів - ось ті прості речі, які допоможуть продовжити ремісію герпеса.
Варто пам'ятати, що герпес дуже заразне захворювання. Під час гострої стадії лихоманки потрібно користуватися тільки індивідуальними засобами особистої ігієни, посудом, косметикою. А також утриматися від поцілунків, інтимних контактів і відвідувань басейнів, сауни, лазні. Після того як висипання на губах пройшли, замініть зубну пасту і щітку на нові, щоб хвороба не вийшла на повторне коло.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4782 |
|
© Газета Домовик 2012-2023