Що зцілює нашу печінку

5 січня 2015

Печінка - дуже важливий орган людського організму. У принципі, печінку можна назвати невибагливою, вона здатна витримати великі навантаження і швидко відновити свої клітини. Але ми щодня піддаємо цей важливий орган таким випробуванням, що йому все-таки потрібна допомога.

РОЗТОРОПША

Будяк (розторопша) поліпшує стан печінки при цирозі або отруєннях, клінічно доведено вже давно. Але останнє дослідження американських учених підтвердило, що ця рослина здатна захищати печінку ще й від негативного впливу хіміотерапії, що найчастіше викликає запальні процеси в печінці. У таких випадках лікарям доводиться знижувати дози ліків. А будяк (розторопша плямиста) запобігає запаленню, дозволяючи пацієнтам проходити лікування в повному обсязі. 

Американські лікарі в ході досліджень контролювали курс лікування хворих гострим лейкобластним лімфозом, що проходили хіміотерапію і приймали будяк. Тільки в декількох випадках пацієнти мали потребу в зниженні доз ліків.

ЧОРНИЙ ШОКОЛАД

Регулярне вживання чорного шоколаду, звісно ж у розумних кількостях, сприяє зменшенню ушкоджень кровоносних судин у страждаючих цирозом і зниженню тиску в печінці.

Важливо відзначити, що при цирозі печінки через те, що орган постійно піддається окисному стресу на фоні зниженого антиоксидантного захисту, на печінці утворюються фляки. Після прийняття їжі через збільшення припливу крові в черевній вені підвищується артеріальний тиск. Він може викликати розрив кровоносних судин. Чорний шоколад же - багате джерело антиоксидантів, які зменшують тиск крові в печінці. 

Також корисна солодкість впливає на роботу всього організму в цілому.

ВАГІТНІСТЬ

Ізраїльські вчені разом з канадськими фахівцями прийшли до висновку, що вагітність значно змінює роботу печінки у жінки. Яким чином? Дослідження показали, що під час вагітності відбувається відновлення клітин печінки жінки. Подібне відкриття було зроблене вперше і чимало здивувало фахівців. Експерименти на лабораторних мишах показали, що після видалення частини печінки її регенерація в період вагітності відбувається набагато швидше. Під час виношування плода практично повністю зникає перша фаза відновлення клітин печінки, а замість цього починається активний ріст уже існуючих клітин. Після пологів утворені під час вагітності нові клітини печінки продовжують ділитися і рости.

РИБА

Люди, які з'їдають на день порцію риби, багату ненасиченими жирними кислотами, наприклад, сайри або ставриди, менше піддані ризику захворювання раком печінки. Ненасичені жирні кислоти містяться в такій рибі як сайра, ставрида, а також у лососевих - кеті, сьомзі, лососі. Дослідження показали, що ненасичені жирні кислоти придушують запальні процеси в печінці.

МАСЛИНОВА ОЛІЯ

Дослідники з Тунісу і Саудівської Аравії встановили, що вживання маслинової олії здатне захистити здоров'я печінки. Експерименти на лабораторних тваринах показали, що регулярне вживання маслинової олії запобігає ушкодженням печінки, що викликаються токсинами й окисними процесами в організмі. На думку фахівців, маслинова олія є найефективнішим способом контролю окисного процесу в печінці. Клітини цього внутрішнього органа стають стійкими перед впливом вільних радикалів. Це дозволяє запобігти старінню тканин і розвитку ракових захворювань.

ФІЗИЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ ВІДРАЗУ ПІСЛЯ ЇЖІ

У Йельській школі медицини встановили, що досить сильні навантаження на організм відразу після їжі, наприклад біг протягом 45 хвилин, змушують м'язи переробляти вуглеводи в енергію, тобто дозволяють інсуліну переробити отримані вуглеводи з утворенням більш простих речовин і виділенням енергії, що і витрачається на біг.

У ході проведених експериментів було встановлено, що при другому типі діабету фізичні навантаження після їжі, багатої вуглеводами, збільшують засвоєння вуглеводів і скорочують жирові відкладення в печінці як мінімум на 40%. Таким чином, печінка поглинає надлишки вуглеводів у спокої. Однак мускульна робота вимагає значної кількості енергії, що дозволяє «розвантажити печінку».

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6355 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс