Робота продовжує життя
Нове дослідження виявило ознаки прискореного старіння в ДНК чоловіків, які є безробітними протягом більш ніж 2 років.
Дослідники з Імперського коледжу Лондона й Університету Оулу у Фінляндії вивчили зразки ДНК живучих у Фінляндії 5 тис. 620 чоловіків і жінок 1966-го року народження.
Вони розглядали структури за назвою тіломіри, які розташовані на кінцях хромосом і захищають генетичний код від руйнування. Протягом життя людини тіломіри стають коротшими, і їхня довжина вважається одним з основних показників біологічного старіння. Укорочені тіломіри пов'язані з підвищеним ризиком вікових хвороб, таких як цукровий діабет другого типу та захворювання серцево-судинної системи.
Дослідники оцінювали довжину тіломір у кров'яних клітинах, узятих зі зразків, які були зібрані в 1997-ому році, коли учасникам дослідження виповнився 31 рік. З'ясувалося, що серед чоловіків, які за останні три роки більше двох років провели без певного місця роботи, укорочені тіломіри зустрічаються у два рази частіше, ніж у тих, хто був постійно працевлаштованим.
У ході аналізу враховувалися також і інші соціальні, біологічні та поведінкові фактори, які могли вплинути на остаточний результат. Це було зроблено, щоб виключити можливість того, що вкорочені тіломіри є наслідками хвороб та інших медичних показань, які не дозволили учасникам досліджень мати постійну роботу.
Дана тенденція не була виявлена у жінок, що цілком могло пояснюватися тим фактом, що серед учасників дослідження жінок, які у свої 31 уже встигли провести тривалі періоди часу без роботи, було набагато менше, ніж чоловіків. А чи є подальше безробіття більш шкідливим для чоловіків, чим для жінок, ще потрібно з'ясувати.
Доктор Бакстон відзначає: "Раніше прискорене зниження довжини тіломір пов'язували із сильними стресами, перенесеними в дитинстві або в дорослому житті. Тепер наше дослідження довело, що передчасне старіння можуть також викликати і тривалі періоди безробіття".
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5142 |
|
© Газета Домовик 2012-2023