Ріпа. Користь і вирощування

17 вересня 2014

Ріпа - одна з найбільш древніх культурних рослин. Вона була відома народам Вавилона, Ассирії кілька тисячоріч назад. В античний час ріпа проникла в Грецію та Рим. Там її широко вирощували. Потім ріпа відправилася в європейські країни.

Користь від ріпи нашому організму велика. У деяких країнах використовують молоде листя ріпи для салатів і супів. І правильно роблять. У молодому листі ріпи вітаміну С, каротину та лимонної кислоти більше, ніж у коренеплоді.

Коренеплоди ріпи вживають у сирому, пареному, вареному, тушкованому вигляді. Її можна фарширувати.

Японські різновиди ріпи більш солодкі й соковиті. У них немає специфічного присмаку європейської ріпи. І їх можна вживати людям із проблемами шлунково-кишкового тракту. А ось звичайна ріпа таким хворим протипоказана.

З давніх часів відвари ріпи використовували для полоскання рота при зубних болях, стоматитах і ангіні.

Ріпа не дуже вимоглива до ґрунту, але кращими для неї є все-таки легкі та помірно вологі ґрунти. 

Не можна вносити свіжий гній під посів ріпи. Гарний вплив на ріст ріпи здійснює деревний попіл. Він охороняє рослини від захворювання килою. Попіл нейтралізує кислотність ґрунту.

Ріпа стійка до низьких температур. Для одержання якісного врожаю, висівати ріпу можна та потрібно рано в пухкий оброблений ґрунт. 

Насіння ріпи можна прогріти в банці (20-30 хвилин) із закритою кришкою. Банку занурити у воду, температура якої 50-52 градуси.

Після сходів рослини проріджують, залишаючи по 8-10 см між ними.

Не чекайте, поки коренеплоди стануть великими. Їжте їх молодими та смачними. 

На пакетиках з насінням зазвичай пишуть строк дозрівання коренеплоду. Не залишайте ріпки в землі на більший строк. Замість вас їх з'їдять черв'яки.

Нам варто згадати про ріпу та вирощувати її на ділянках хоча б у невеликих кількостях.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5981 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс