Як виростити розмарин

3 вересня 2014

Розмарин є однією з нечисленних трав, які поєднують у собі чудові лікувальні, естетичні та кулінарні властивості. По-латинські він називається Rosmarinus officinalis, що в перекладі значить «морська роса». Для свого розвитку ця рослина не вимагає ніяких особливих умов. Він скоріше належить до того типу рослин, підвищена увага до яких може їм тільки нашкодити.

Якщо ви вирішили завести власний кущ розмарину, то найкраще взяти паросток від уже дорослої рослини. Найчастіше для розсади використовують живці рослини. Вирощування його з насіння не завжди дає бажані результати, оскільки вирощений таким чином кущ може не мати усіх якостей тієї рослини, від якої було взяте насіння. Тому краще скористатися живцюванням. У цьому випадку можна гарантувати повний збіг корисних властивостей вашого куща з тими, котрими володіла материнська рослина. 

Можна помістити відросток у невелику ємкість з водою для розвитку коренів, а після цього пересадити його в гарний ґрунт, забезпечити нормальне постачання свіжим повітрям і звернути увагу на те, щоб місце, у якому буде розвиватися рослина було добре освітлене сонячними променями.

Ґрунт, у якому росте ця рослина, також не вимагає особливої обробки. Але внесення деякої кількості елементарних добрив все-таки не завадить. Для додання більш естетичного вигляду рослині листя рекомендується зрідка обприскувати.

ЦІЛЮЩІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗМАРИНУ

Розмарин приваблює нас у кулінарії ароматом середземноморської кухні. Кролик, курка, баранчик або свіжа скумбрія - усе здобуває чудовий смак. Або овечий сир у маслиновій олії - якщо посипати його розмарином, відірватися неможливо. Ця кухонна пряність завойовує усе більше й більше прихильників. Наскільки смачний розмарин у їжі, знає багато хто. Але те, що ця трава є ще й лікарською рослиною, знають деякі. 

Лікувальна сила розмарину полягає в першу чергу в ефірних оліях, що містяться в ньому: це альфа-пінени, евкаліптова ефірна олія, камфора, борнеол і вербенон, що надають розмарину його характерний запах. Розмаринова кислота, а також гіркоти розманол і карнозол відповідають за його гіркий смак. Крім того, ця трава багата флавоноїдами лутеоліном і апігеніном.

У результаті взаємодії усіх цих інгредієнтів, забезпечується корисна для здоров'я дія розмарину. 

Що ж може зробити розмарин для вашого здоров'я?

1. Розмарин активізує серце й кровообіг, допомагає при низькому кров'яному тиску, а також при холодних руках і ногах. Він допомагає при утомі, виснаженні та млявості. Він забезпечить вам бадьорість на цілий день. Порада: натріть вранці після прийняття душу підошви ноги розмариновою олією (продається в аптеці) і випийте чашку розмаринового чаю. 

2. Розмарин як чай або в складі їжі стимулює роботу печінки та жовчного міхура. Цим також зміцнюється шлунок і дванадцятипала кишка. 

3. Умивайтеся холодним розмариновим чаєм - це поліпшує колір обличчя та забезпечує його кровопостачання. 

4. Утиранням розмаринової олії можна також стимулювати кровопостачання та роботу м'язів. Розмарин застосовується також для лікування ревматичних, а також невралгічних болів. Є сенс використовувати розмарин і після занять спортом проти м'язового болю. 

5. З поліпшенням кровопостачання може поліпшуватися й пам'ять. Натирайте розмариновою олією шкіру голови або втирайте розмаринову олію в голову.

ГОТУВАННЯ РОЗМАРИНОВОЇ ОЛІЇ

Помістіть кілька гілочок розмарину в пляшку, залийте туди ж холодновижату маслинову олію і поставте настоюватися на сонце протягом шести тижнів. Потім отриманий продукт потрібно процідити і залити масажну олію в коричневу, захищену від світла пляшку.

ГОТУВАННЯ РОЗМАРИНОВОГО ВИНА

Помістіть кілька гілочок розмарину в пляшку із сухим білим вином, закрийте пляшку кришкою і поставте настоюватися на десять днів. Потім продукт варто перелити в темну пляшку і пити щодня по 1-2 стопки маленькими ковтками.

МАГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗМАРИНУ

З давніх часів багатьом травам приписували різні магічні властивості. Не виключенням є і розмарин. Планетою, під впливом якої перебуває ця рослина вважається Сонце. У Древньому Римі та Древній Греції димом спаленного розмарину наповнювали храми та будинки. Вважається, що запах цієї рослини здатний заспокоїти знервовану людину, допомогти упорядкувати почуття та думки. 

Аромат олії цієї рослини здатний значно поліпшити настрій людини. Зранку, вдихнувши цей аромат, можна швидко та легко позбутися стану сонливості. Розмарин запросто можна назвати ще й «ліками від ліні». Олія цієї рослини - це прекрасний помічник у боротьбі з депресією, апатією, загальним ослабленням сил організму. Розмарин здатний наділити хоробрістю здавалося б дуже тиху людину, може в значній мірі зменшити почуття незручності, допоможе побороти почуття непевності в самому собі. Він може стати гарним помічником у подоланні різних психологічних бар'єрів. 

Також ця рослина вважається прекрасним засобом для поліпшення пам'яті. Помічено, що студенти часто використовують цю рослину в період іспитів. За їхніми словами це не тільки вселяє почуття впевненості, але й у значній мірі сприяє поліпшенню процесу засвоєння навчального матеріалу.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 12734 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс