Три корисних продукти, які можуть замінити м'ясо

29 квітня 2014

В них багато повноцінних рослинних білків, але немає холестерину.

Білок обов'язково повинен входити в раціон будь-якої людини, стверджують лікарі. Але головні джерела тваринних білків - м'ясо, яйця, сири, свіжий сир, містять ще й жири, які при надмірному вживанні осідають не тільки на талії, але й на стінках кровоносних судин у вигляді холестеринових бляшок. У медицині довго сперечаються, чи такий небезпечний холестерин сам по собі або ж справа в дефектах судинної стінки та обміну речовин кожної конкретної людини. Але в іншому питанні лікарі цілком одностайні: багато м'яса їсти шкідливо. Звичайно, відмовлятися від нього зовсім не варто, особливо чоловікам (гормон тестостерон виробляється при участі переважно тваринних білків).

При цьому наш організм має потребу у вживанні амінокислот, які в достатній кількості містяться в рослинних білках. Перевага рослинного білка в раціоні допомагає уникати запалень, відновлює клітини крові, тканин і кісток, утворює антитіла. До того ж у продуктах з рослинного білка міститься менша кількість насичених жирів, які підвищують рівень холестерину в крові.

Зовсім необов'язково та навіть небезпечно повністю поміняти звичний раціон на рослинну дієту, але наявність у харчуванні продуктів і страв, що містять рослинний білок, ніколи не завадить. І хоча б три-чотири рази на тиждень заміняйте соковитий антрекот на порцію, наприклад, сочевиці.

1. МОРСЬКІ ВОДОРОСТІ

Це прекрасне джерело протеїну і природного йоду. Морські водорості містять у собі різні види: ламінарію, норі, вакаме, комбу. Вони багаті корисними для організму мінералами й хлорофілом, допомагають регулювати рівень цукру в крові та поліпшують роботу мозку. Водорості дуже низькокалорійні, але через високу ферментизацію їсти їх не варто більше 150-200 грамів на день у свіжому вигляді (наприклад, у вигляді салату з морської капусти) або до 30 грамів у сушеному.

2. СОЧЕВИЦЯ

Багата рослинним білком, а також вітамінами групи А, В і С. Сочевиця не накопичує токсичні речовини й радіонуклеїди, сприяє поліпшенню метаболізму, зміцнює імунітет і позитивно впливає на роботу сечостатевої системи. При цьому варто враховувати, що зайве вживання сочевиці (більше 300 грамів у вареному вигляді) перевантажує шлунково-кишковий тракт. Людям, що страждають дисбактеріозом, подагрою і дискінезією жовчних шляхів, сочевиця протипоказана.

3. ГОРІХИ

Жменька (до 50 грамів) мигдалю й волоських горіхів на день поліпшує пам'ять, надає сил, допомагає видужувати після застудних інфекцій і бронхітів. До того ж деякі види горіхів, приміром, фісташки, посилюють потенцію. Однак горіхи також досить калорійний і алергенний продукт. Вони протипоказані людям, що страждають шкірними хворобами та мігренями (є спостереження, що гіркоти й ферменти, що містяться в горіхах, збуджують трійчастий нерв, а саме його запалення - головна причина мігреней).

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 4618 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс