Запалення сечового міхура

8 січня 2014

Дівчатка та жінки дуже легко застуджують сечовий міхур - за статистикою, у десять разів частіше, ніж хлопчики і чоловіки. Це відбувається за двома основними причинами. Теплі вовняні штанці, що охороняють від холоду нижню частину тіла, заховані подалі в шафи.

У теперішній час багато хто носить тоненькі синтетичні трусики, звичайно, дуже сексуальні, але що не зовсім  поглинають  вологу, яка виділяється тілом. Якщо ми спітніємо, то під такими трусиками шкіра дуже швидко охолоджується, а розташовані в цій області кровоносні судини звужуються, у значній мірі обмежуючи захисні функції організму, у результаті чого хвороботворні бактерії можуть із легкістю поширюватися на відкриті сечовивідні шляхи. 

Друга причина має чисто біологічну основу. Жіночі сечовивідні шляхи значно коротше чоловічих, таким чином, мікроби можуть легше та швидше проникати в сечовий міхур. 

Якщо не вдатися до яких-небудь профілактичних заходів, то бактерії дуже швидко розмножаться, запалюючи чутливу слизову сечового міхура. 

Найважливішими симптомами запалення сечового міхура та сечовивідних шляхів є постійне почуття тиску на сечовий міхур і тягнучі болі при сечовипусканні. Незважаючи на все це, рідини потрібно пити більше звичайного - при посиленій циркуляції рідини в організмі частина бактерій буде вимита із сечового міхура. 

Стародавній домашній засіб лікування - прийом три рази на день відвару з суміші таких трав: календула, звіробій, вероніка, листя груші, квіти арніки, яловець, мучниця та корінь стальнику, змішані в рівних частинах. Чайну ложечку суміші заливаємо склянкою холодної води і доводимо до кипіння. Суміш відставляємо на десять хвилин, потім проціджуємо. Відвар варто готувати завжди перед вживанням. Можна підсолодити його ложкою меду, тому що сам по собі відвар досить неприємного смаку. 

Швидше можна видужати, звичайно, при прийомі хімічних препаратів. Однак не варто брати з домашньої аптечки залишки ліків, колись призначених лікарем у такому разі. 

Якщо вам здається, що нездужання занадто сильне і тепло та трави не допомагають, краще викликати лікаря, тому що лікування хімічними засобами - велике мистецтво, котре вимагає для кожного пацієнта індивідуального підходу. 

Однак до всього цього не дійде, якщо при застудженому сечовому міхурі ми відразу ж почнемо лікуватися. Найважливіші елементи в лікуванні - спокій і тепло. 

Найпростіше покласти електричну грілку на низ живота або на область хрестця, однак набагато приємніше відчувається гаряче водне тепло. 

Благотворно діє компрес із картоплі. Півкілограма картоплі, звареної «у мундирах», варто розім'яти в однорідну масу, загорнути в серветку і прикласти до тіла. Такий компрес добре приймає форму тіла, крім того, довго зберігає тепло. Все сказане стосується і компресів з фанго (вулканічні опади). 

Маленькі дівчатка часто хворіють на запалення сечового міхура, які, так і не розпізнані, проходять самі. Якщо дитина часто ходить у туалет, скаржиться на болі в животі або, трапляється, що вона не утрималася й обмочила штанці, чого вже давним-давно не траплялося, то найкраще зробити їй гарячу ванну (температура води 39-40°С). Після п’ятнадцятихвилинної ванни дитину варто витерти насухо і на два-три дні укласти в постіль. 

Якщо через три дні симптоми не зникнуть, лікування повинен продовжити педіатр, тому що хронічне запалення сечового міхура не тільки дуже неприємна, але й важковиліковна хвороба.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6011 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс