Мандарини - запах Нового року
Новий рік - це не тільки ялинка. Неодмінним атрибутом найулюбленішого в народі свята є ароматні жовтогарячі сонечка - мандарини. Їх люблять практично всі. Один запах мандаринів викличе радість і гарний настрій. Однак мандарини не тільки смачні, але й корисні.
Батьківщиною цих новорічних фруктів є Індія, де вони відомі вже кілька тисячоріч. А жителі Європи дізналися про мандарини тільки під час хрестових походів.
У наш час найбільші мандаринові плантації знаходяться у Марокко, Греції, Іспанії, Японії, Бразилії та Італії.
Вічнозелені мандаринові дерева, які належать до сімейства цитрусових, приносять плоди раз на рік. Кожне дерево дає в середньому 500-600 плодів. Дозрівають вони, як правило, у грудні, тому мандарин традиційно є зимовим фруктом, що дарує нам сонце теплого літа.
Спілі мандарини містять у собі чимало корисних речовин: ефірну олію, глікозиди, мінеральні солі, фітонциди і, звичайно ж, вітаміни. Жовтогарячі плоди багаті вмістом вітамінів групи В, вітаміну Р, провітаміну А, вітаміну С.
Такий склад забезпечує корисні властивості цих плодів. Так, завдяки фітонцидам, мандарини та сік з них здатні виконувати антимікробну дію. Зокрема, учені помітили, що мандариновий сік придушує активність патогенних грибів, які є причиною шкірних захворювань.
Як і покладено цитрусовому плоду, мандарин багатий аскорбіновою кислотою. Відомо, що вона підвищує опірність організму та дає нам бадьорість.
Вітамін А благотворно впливає на стан шкіри та зір. Вітамін Р підвищує еластичність кровоносних судин, сприяючи профілактиці серцево-судинних захворювань і атеросклерозу. Вітамін В1 поліпшує роботу нервової системи.
Натрій, калій, фосфор, кальцій і залізо, що містяться в мандаринах, також відіграють позитивну роль у зміцненні нашого здоров'я.
ЧИМ ЖЕ КОРИСНІ МАНДАРИНИ?
Вони мають загальзміцнювальну дію; поліпшують травлення; зміцнюють імунітет; нормалізують функцію кишечнику; регулюють кров'яний тиск і рівень холестерину; зміцнюють судини; знімають утому; дають бадьорість і гарний настрій; виводять з організму надлишки рідини.
До плюсів мандаринів варто віднести і те, що вони практично не втрачають своїх корисних властивостей при зберіганні, а також не містять шкідливих для здоров'я нітратів.
Однак необхідно пам'ятати про те, що, при всіх достоїнствах цих новорічних фруктів, у них є й мінуси.
Зокрема, мандарини здатні викликати найсильнішу алергію, що проявляється найсильнішою сверблячкою, червоністю і припухлістю обличчя, шиї та грудей. Тому мамам дуже важливо стежити за тим, щоб дитина не з'їла мандаринів занадто багато.
Педіатри не радять давати дитині більше 1-2 мандаринів на день. Дітям до трирічного віку, а також тим, хто схильний до алергії, мандаринів краще уникати.
У випадку виникнення алергії на мандарини зверніться до лікаря. Пам'ятайте, що алергія небезпечна тим, що може викликати набряк Квінке.
До приходу лікаря хворий може прийняти активоване вугілля, феністил у краплях, супрастин і так далі. І, зрозуміло, відмовитися від уживання мандаринів.
Вкрай небажаним є вживання мандаринів вагітними: це може привести до розвитку алергії у майбутньої дитини.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5714 |
|
© Газета Домовик 2012-2023