Чим корисний чай із кмину?

18 грудня 2013

У насінні цієї трав'янистої рослини міститься до 7% ефірної олії, яка утримує карвон, що використовується для додання своєрідного запаху горілкам і лікерам, а також лимонін, який застосовується у парфумерії. Крім того, плоди містять від 14 до 22% жирної олії. Цілим насіння широко використовується в хлібопеченні. Хліб із кмином полюбляє багато хто.

За назвою Fructus Carvi плоди широко застосовуються в медицині як стимулюючий, вітрогінний та сечогінний засіб. 

За допомогою кмину лікують виразкову хворобу, усувають головний біль при гіпертонії, біль у кишечнику та шлунку. 

У народній медицині кмин використовувався при хворобливих менструаціях як болезаспокійливий засіб. Якщо у матерів, що годують, пропадало молоко, кмин допомагав відновити лактацію. А чоловікам при полюціях вкрай корисними будуть всі страви, які містять кмин: від супу до сиру, особливо корисний чай із кмином і мелісою. Картопляний суп з корінцями кмину може включатися в щоденне меню хворим аденомою передміхурової залози. 

Ібн Сина в «Каноні лікарських наук» теж приділяв увагу кмину, присвячуючи цій рослині такі рядки: «...Зупиняє блювоту, сприяє травленню. Відвар насіння жене сечу, заспокоює різі в кишках, зупиняє виділення сімені. Жінка, посидівши на його відварі, одержує користь при болях у матці. Якщо присмажити насіння кмину і зробити з нього лікарську пов'язку на виступаючі почечуйні (геморойні) шишки, це їх знищує. Кмин убиває черв'яків, якщо випити його насіння...»

Звичайно, великий Авіцена мав на увазі противоглистну дію настою на плодах кмину. Дійсно, кмин має досить широкий спектр медичної дії. Але найчастіше лікарі призначають лікування кмином при спастичних станах і порушеннях функції кишечнику, переважно в складі вітрогінних, шлункових, апетитних (для поліпшення апетиту) зборів.

Кмин цілком гідний того, щоб час від часу прикрашати собою різноманітні страви на нашому столі - від супу до салатів і квашеної капусти. Надзвичайно смачним є печиво з кмином. А рогалики, посипані насіннями кмину, у колишній Чехословаччині, що перетворилася у дві незалежні одна від одної держави, і сьогодні є улюбленими ласощами, які супроводжують ранкову каву.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 11242 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс