Ліки від Чиполліно

30 жовтня 2013

У головці ріпчастої цибулі містяться цукри (цукроза, мальтоза, фруктоза, поліцукрид інулін), вітаміни, білки, ферменти, сапоніни, флавоноїд кверцетин, фітонциди, мінеральні солі фосфору, заліза, калію та ін.

До складу зеленого листя цибулі також входять білки, цукри, аскорбінова кислота. І в цибулинах і в листі ріпчастої цибулі міститься ефірна олія, що надає всій рослині гострий смак, а наявні в ній сполуки, що містять сірку, відповідають за специфічний запах цибулі. У всіх частинах цибулі є органічні кислоти (лимонна та яблучна), пектинові речовини, йод, глікозиди та слизи.

Вся рослина має фітонцидну активність. А ефірні олії, що містяться в цибулі, відповідають за цибульні сльози, які з'являються тільки при порушенні цілісності цибулі, тобто коли ми її чистимо або ріжемо.

КОРИСТЬ І ВЛАСТИВОСТІ РІПЧАСТОЇ ЦИБУЛІ

Цибуля здавна використовується в народній медицині різних країн, тому що лікувальні властивості ріпчастої цибулі визнані всіма народами. У римській армії цибуля входила у солдатський раціон, тому що вважалося, що вона збільшує силу та мужність воїнів. Ще стародавні лікарі призначали цибулю в лікувальних цілях хворим подагрою, ревматизмом, ожирінням. Вони вважали, що за допомогою цибульної лушпайки можна очистити і знезаразити брудну воду. Цибульним соком промивали забруднені рани, його змішували з медом і використовували як профілактику більма. Цибуля вже тоді застосовувалася при ангіні і для збудження апетиту, а також використовувалася тими, у кого був слабкий шлунок.

Точно невідомо, коли цибуля з'явилася на Русі, але вона вже давно є незамінним харчовим продуктом, а також універсальним засобом профілактики та лікування багатьох захворювань. У стародавніх лікарських порадниках-травниках навіть була рекомендація про використання цибулі під час епідемій і розгулу вірусних захворювань. З цією метою цибулю потрібно було зв'язками розвішувати у житлових приміщеннях, для того, щоб знезаразити повітря і не дозволити мікробам поширитися. Навіть домашній худобі в періоди падежу на шию вішали нитки з цибульними та часниковими головками, щоб уникнути зараження. А ті, хто в 1805 році під час епідемії черевного тифу вживав цибулю у великій кількості, змогли уникнути й тифу, і чуми. Цибуля також служила вірним засобом профілактики цинги, завдяки високому вмісту в ній вітаміну С.

Сучасними дослідженнями вже давно встановлено, що цибуля володіє згубними для дифтерійної палички і золотавого стафілокока властивостями, а також вітамінною активністю, гіпотензивною і знезаражуючою дією. Цілющими властивостями обумовлене її застосування при артеріосклерозі, гіпертонічній хворобі, авітамінозах, колітах, атонії кишечнику. При ринітах цибульний сік використовують для того, щоб змазувати носову порожнину. Цибулю застосовують при лікуванні ангіни, грипу, вона ефективна при фурункулах, абсцесах, аденомі простати, кавернозних формах туберкульозу легенів, бронхоектатичній хворобі та ін. Свіжим соком цибулі з медом рекомендується змазувати віка при поганому зорі.

У ріпчастій цибулі високий вміст мінеральних солей, що при вживанні її в їжу допомагає нормалізувати водно-сольовий баланс в організмі. А гострий смак і своєрідний апетитний запах сприяють збудженню апетиту.

Однак важливо знати, що цілющими властивостями володіє тільки свіжоприготовлена цибуля, тому що вже через 15 хвилин бактерицидні речовини, які містяться в ній, вивітрюються.

Цибуля - це, безумовно, прекрасний вітамінний засіб, що особливо показаний у весняно-зимовий період, але буде корисним протягом усього року.

Популярна цибуля і як косметичний засіб, її соком змазують шкіру голови при гніздовій плішивості, себореї та просто для того, щоб зміцнити ослаблене волосся. Цибуля входить до складу масок для волосся і шкіри голови. Волосся після застосувань цибулі стає м'яким, шовковистим і блискучим, а на шкірі голови не утворюється лупа. Цибульний сік застосовується для виведення ластовиння. Вважається, що якщо приймати цибулю усередину, а також використовувати її у сполученні з медом у якості маски для обличчя, то вдасться уникнути передчасної появи зморшок, а також освіжити шкіру.

ЗАСТОСУВАННЯ РІПЧАСТОЇ ЦИБУЛІ В КУЛІНАРІЇ

Цибуля визнана всіма кулінарами світу, на сьогоднішній день вона вважається однією з найважливіших овочевих культур. У кулінарії використовують і цибулини, і зелене листя ріпчастої цибулі, їх застосовують як приправу при виготовленні консервів, додають до найрізноманітніших салатів, м'ясних і овочевих страв, грибів, соусів, супів, підлив, фаршів. З ріпчастої цибулі роблять пряно-вітамінну закуску.

Найбільш корисною, звичайно, є сира цибуля, але вживають її і у підсмаженому, а також вареному, маринованому та консервованому вигляді. Цибуля в сирому вигляді служить прекрасним доповненням для різноманітних м'ясних і ковбасних виробів, її сполучають з сирами, а також їдять просто з хлібом.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ВЖИВАННЯ ЦИБУЛІ

Цибуля подразнює шлунково-кишковий тракт, а також може негативно вплинути на нирки та печінку, тому люди з проблемами цих органів повинні включати ріпчасту цибулю у свій раціон з великою обережністю та у невеликих кількостях.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5579 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс