Як проростити гранат

4 вересня 2013

Гранат - невисоке дерево, або чагарник, батьківщиною якого вважається Північна Африка і Середня Азія. Безумовно, гранат більше відомий у якості плодової, а не декоративної рослини. Проте, у декоративній якості гранат добре знайомий аматорам вирощування бонсаю. 

Свіже насіння граната відрізняється непоганою схожістю. Для одержання насіння візьміть стиглий плід граната, куплений у магазині. Підійде і насіння зі стиглого плода кімнатного граната. Витягніть насіння із соковитої м'якоті і промийте у воді. Деякі фахівці радять знезаражувати насіння у слабкому розчині марганцівки. 

Перед посівом можна на добу замочити насіння в розчині «Епіну-екстра» з розрахунку три краплі препарату на півсклянки води. 

Посів насіння граната рекомендують виконувати пізньою осінню або навесні. Для посіву підготуйте контейнер із ґрунтовою сумішшю, приготовленою з однієї частини дернової землі й однієї частини промитого річкового піску.

Зволожте ґрунт, посійте в нього насіння на глибину не більше сантиметра від поверхні. Накрийте контейнер склом або поліетиленовою плівкою і помістіть в місце з температурою повітря не нижче двадцяти і не вище двадцяти п'яти градусів. Підтримуйте ґрунт у вологому стані, поливаючи його теплою водою.

При сприятливих умовах перші паростки можуть з'явитися вже через два тижні після посіву. Як тільки з'являться два справжніх листочки, сіянці варто розпікірувати по одному в маленькі горщики з шаром дренажу на дні і ґрунтовою сумішшю, приготовленою з частини перегнійної землі, двох частин дернової землі, двох частин листяної землі і двох частин піску.

Щоб розпікірувати сіянці, акуратно витягніть їх з контейнера, у якому проростало насіння. Укоротіть корінці на одну третину довжини. Пальцем або пікірувальним кілочком зробіть отвір у ґрунті й опустіть в нього сіянець так, щоб корінці не загнулися. Притисніть корені ґрунтом, застромивши пікірувальний кілочок збоку від лунки.

Через пару місяців пересадіть рослину в горщик, діаметром на два сантиметри більше попереднього. При пересадженні використовуйте такий же склад ґрунтової суміші і не ушкоджуйте земляну грудку.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7591 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс